Friday, October 30, 2009

Mälestuspostitus vanale lapsepõlvekodule


minu maailma lemmikumast oma 65 ruudusest vanast toast, mis sisaldas hiiglasliku garderoobi, maailma mõnusamat lebo diivanit, rohkeid riiuleid, maailma mõnusaim voodi, elektroonikasüsteemid ja kõik muu igav ning muidugi SEE laud. Reaalselt, see on THE TABLE. kuna lasin kogu mööbli trikstraks ise enda tellimuse järgi valmistada(sest for real, ma ei suutnud leida mitte kuskilt täpselt seda mida ma tahtsin sel ajal!) on see laud megamugav..koosneb kahest osast: vasakul pool nö kirjutuslaua osa, mis tehtud ülisuur, sest kasutasin tavaliselt kahte arvutit samalajal, Mac'i ja lauaarvutit, et joonsitada kavandeid joonistuslaua/graafikalaua pealt otse nö virtuaalsel kujul arvutisse ja mudiugi see graafikalaud võttis oma ruumi laua peal.. ja siis parem pool tehtud spetsiaalselt kõrgem ja spetsiaalselt nii lai kui vaja, et lõikeid oleks kõige parem ja mugava teha ja välja lõigata. selle kohal muidugi MEGA ere valgusti, et kõik oleks ikka selgelt ja hästi näha jne. see on laudade laud! ausalt.


Leidsin juhuslikult kõige kaugemast arvuti kasutast mingisugused pildid mida ma olin ilmselt aastaid tagasi teinud randomly enda kodus, igavusest või tont teab millest. Oma hüvastijätu postitutes ei saa ma mainimata jätta ka " Ilus kodu" üliriigline auhinna võitja aastal 1999 või midagi sinna kanti.siiaamaani ripub söögitoa seinal kuldne taldrik mis tähistab seda võitu. luban et kui lähen järgmise laadungi raamatute ja kangaste järgi uurin ja täpsustan mis see täpselt on. aga khuul asi ta igatahes oli sest vähemalt mul küll uhke tunne marssida sellele taldrikule järgi ja presidendi kätt suruda ja koolis oli ka jube uhke olla.. hahaha


ps! neid pilte vaadates tekkib küsimus, etkus kohas need samad Chloe ja Marc Jacobsi kotid ennast kaotanud on?? mission : otsin nad homme ülesse ja toon ära! piece
!


Suured rasvased vabandused ja palju nostalgiatMa vabandan. Südamest ja südamlikult. Suhteliselt epic nädal ja veidi rohkemgi on olnud ning sest üldse mitte produktiivses mõttes..noh kunsti ja disaini ja moe ja fotograafia alaselt. Ausalt öeldes ma ei ole peaaegu midagi teinud.
Gatwicki lennujaamas kirjutasin valmis paar kriitilist postitust lateksi ja retuuside ja muul teemal ning postitan nad viisakalt siia ära homme-ülehomme.
Küsite et mis ma siis olen oma nädalaga teinud? Ausalt öeldes mitte midagi tarka. Käinud kinos vaatamas filme kus verd lendab näkku ja põrdale ja ekraanile ja naelad lähevad aegluubis läbi inimeste kolju ehehehehhheee, külastanud solarist umbes kaks korda ning täiesti ilma WOW effektita( vahepeal jõudnud järeldusele et ma olen ikka valmis maksma 30 krooni piletiraha rohkem, vihje plaza hindadele, kui maksta 30 krooni vähem ja elada surmaohus et mulle kukub lagi pähe või põrand vajub jalga alt ära ..:) küpsetanud sidrunikooke ja teinud läbi tänu sellele miljon feilblogi tüüpi nalja, ning asi mida ma olen kõige rohkem teinud ja mille üle ma üldse tegelikult õnnelik ei ole... nimelt olen kulutanud aega ja energiat ja jõudu ja olen lõplikult välja kolimas oma nö lapsepõlve kodust, kus ma tegelikult juba umbes poolteist aastat ei ela, kuid mis ometi (just eriti suvisel ajal) on minu poolt vägagi kasutuses just eriti suvel, kui kõik sõbrad-tuttavad kogunevad sinna jaanipäevaks ja muudeks mõnusateks grillõhtuteks.
kolimise käigus olen leidnud ja ära toonud niiiii palju kihvte ja nostalgilisi asju.. esimene õmblusmasin (AWWW moment), mu teine iseteenitud(okok..quelle moeshow tallinna vooru võidetud mu noorusaastatel:D) õmblusmasin..kastide ja kastide viisi kangaid( ja kui ma ütlen et PALJU kaste..siis neid on väga väga palju!).. vanad koolipäevikud ja vihikud mis ontäis joonsitatud ja kirjutatud ja kavandeid sorgeldatud, erinevate moeshowde võidu diplomid, RaM kooli aasta raamat jne jne. ma hetkel pean kiirustama ja jõudma MJ filmi vaatama ning seda lihtsalt kultuursuse mõttes aga kui ma tagasi jõuan siis peaks tegema kokkuvõtte ja eraldi shoodi ilmselt asjadest ja nostalgiast jne.


ahja- PILDID. pildid on ainukesest asjast mida ma suutsin eelmine nädal teha ja toota ehk siis minu Art&Design kursusetöö development part.. mis see täpselt on ja miks seelline nagu ta on saate lugeda järgmises Gatwickis eelmine nädal kirjutatud post'is.


Saturday, October 17, 2009

Veidi veel screen printingust ja selfportraitidest


Nagu ilmselt kuskil eespool mainisin, pean ära lõpetama oma printscreeni projekti development osa. ehk siis katsetama palju erinevaid ideesid ja valima välja lõpliku lemmiku. olen uurind juba nii portreesid, kui maastike, kui makro võtteid..no mida iganes. siis Mrs. L arvas et võiks katsetuse mõttes proovida selfportraiti..ehk siis pildid iseendast. iseenda tehtud. kuna digika kätte võtmine ja endast piltide klõpsimine tundub nagu kuidagi labane(ja ebahuvitav ja lihtne) ja täna ma mingit set'i ka välja mõelda/ehitada ei viitsinud.otsustasin minna kergemat teed pidi.. VEEBIKAAMERA. kuna Mrs. L oli arvanud et peaksin nad tegema suht randomlilt ja täpselt nii nagu olen ja leppisime kokku et mul on luba teha ainult 20-25 pilti ja et sealt pean valima välja 6-7 tükki ja siis nendega töötama ja katsetama erinevaid asju.
allpool siis mingisugune valik nendest 20-25

kuna ma päris kindel ei olnud mida ja kuidas ma saan üldse kasutada veebipiltidest..et oleks võimalikult "kunstiline" ja "okei" ja kuna Mrs. Lamond nõudis et ma teeks pildid kohe sealsamas kunstibloki diivanil/lamatsil, et olla kindel et ma pean kinni 20-25st pildist ja ei muuda oma looki..siis ma üritasingi olla võimalikult vahelduv:D võinohnii vahelduv kui olukord võimaldas: juuksed kinni, juuksed lahti, prillid ees, prillid taskus, profiil,otsevaade..no whatever.
piltide tegemine võttis aega alla viie mintsa. nendega tegelemine ja photoshop võttis aega päris korralikud tunnid..
lõppkokkuvõttes arvan ma et päris okei tuli. arvestades asjaolusid. ja arvestades "kaamerat" milleks on väikene kandiline avaus mu läpakas. võino..ilmelt idea developmentiks kõlbab kah.. või mis teie arvate?

allolev ilmselt kõige rohkem lemmik neist

allolev ilmselt kõige vähem lemmik

ning jah ma tean..mu käekiri on muutunud liiga üksluiseks ja igavaks. ma pean proovima muid asju. muid stiile. ma üritan. järgmisest nädalast. ausalt.

Moefoto jumal


Laupäeva hommik, kell 8:15/ Roberta ja Jake'i vestlus:

Roberta: its way too cold these days..im freezing! And im going back to bed now

Jake: are you? Usually im sleeping on Saturday mornings as well. Or working. On one morning i work, on other i sleep. Today is my „working morning“ i need to finish free of my coursworks..

Roberta: wow..how are u planning to finish them?

Jake: oh its easy actually: i set up chinese boys with their laptops in my room every morning, give one courswork each and shout „ WORK YOU YELLOW CHEESEFACES!“ i mean..its hard work!

'

Ehk siis mõnus hommiku vahepala. Ega pikka juttu polegi: Jazz jõudis just-just NYC tagasi ning võtab kõike tsillilt. Seda et ta Gossip Girli võtteplatsil käis ja tsillis nende inimestega seal( okei..ma olen ADDICTED kõige otsesemas mõistes GG’st)..seda et ta Benettoni pildistamine kestis 6 päeva ja ta pani hullu kõikide teiste modellde ja näitejatega hotellisviitides.. jne. Okei..sellest ma saan veel aru. Aga kuuldes, et STEVEN MEISEL nõudis teda kohe ja praegu oma fotoshuudile ja jumaldab jazzi pealaest varbaotsteni..hakkasin mina kiljuma hüppamaa ja karjuma küll! Ja silma tuli väike õnnepisar ka. Sorri..aga STEVEN MEISEL?!?! Tänapäeva moefotode kuningas..EI mitte kuningas, vaid JUMAL.

Megarahul J. Pärast!

ja ma tõesti ei suutnud otsustada mis pilte postitada S.Meiselilt ja milliseid mitte. sest kõik ta pildid on fantastilised. nii et palun..


kolm allolevat fotot on ühest minu läbi aegade lemmik moefotoshoodist. by steven meisel muidugi. selle shuudi nimi peaks olema ilmselt make love not war või midagi taolist:)

Nv’ks on tulnud meile külla Katharina Saksamaalt..tüdruk kes elas/õppis meiega eelmine aasta. Niiet peaksin talle veits aega pühendama. Ning joonistama. Kuna tulen 10ks päevaks eestisse vahepeal, on mulle antud megapikk list asjadest mis ma pean selle ajaga ära tegema, et mitte maha jääma oma kursatöödes. Jess.great success.

Friday, October 16, 2009

"Honey before u buy the car you take it for a test drive!"


ehk siis postitan palju ja korralikult ette ära. sest mul tuli meilboxi teade et mul 19 läheb UK nett ära..võrguprobleemid blabla. 22 ehk siis järgmine neljapäev maandun ma juba tallinna lennujaamas ehk siis pole väga hullu.

postitan teile pildid, mis tegelikult tegin juba nädal või rohkem tagasi. nimelt nagu veits vb olen maininud kavandan ühte installatsiooni/näitust.
suur valge ruum
seinad kaetud valgete kangastega
kõige selle keskele loodud valgetestkangastest koridorid/labürint
erinevad valgused
palju projektoreid lasevad pilte erinatele pindadele jne
või siis erienvad projektorid lasevad erinevaid pilte samale kohale( nagu paljutel allolevatel piltidel)
kõik nõuab megapalju kanadamist..iga asi eraldi üleseadmist jne
ehk siis ma alustasin sellega eelmisel nädalal

wish me luck
samuti paar suuremat-väiksemat plaani korraldada paar näitust tallinnas aastal 2010ahja..kõikidele Jasmine/Frida fännidele: Jazz on hetkel NYC ja pildistab Benettoni kampaaniat. ning ilmselt lähiajal tulemas ka Burberry!
elame talle täiega kaasa!