Thursday, November 25, 2010

UK university postitus/finally

Eile saatsin lopuks McQueenis oma disainid tehase poole, selleks et nad saaksid naidised valmis teha( sest Sarah kiitis nad heaks/wohoo!) ja ma olin superpabinas slash onnelik. Sain ilusti varem koju(kell uheksa! uleeiile kui mind tool ei olnud olid nad tootanud kella viieni hommikul! ja siis kell 9 toole tulnud. huuuluumajaaa) ning olin eeeriti onnelik, kui mu maailmakallis ode teatas, et ma voiksin paariks paevaks talle Viini kulla tulla! Siin ma nuud siis olen- oma lemmiklinnas oma lemmikinimestega nind naudin puhkust, mida ei ole just kauaks! Laupaeva paeval olen juba tagasi Londoni lainel!Aga seni  Greetings from Vienna!

Siin siis update'itud ulikoolide postitus:


Kätte on jõudnud aeg kui Inglismaal kandideeritakse ülikoolidesse, niiet kui kellegil teist on plaan tulla UK'sse 2011(ja ma tean et teil on..sest mu postkast on ummistunud appikarjetega ülikooli de teemal), siis siin on selle aastane kokkuvõtte kõigest mida ma tean.
Enne, kui te seda kohutavat infokuhja hakkate oma silmadega läbi skännima, vaadake läbi mu eelmise aasta postitused samal teemal:

art&design foundation- portfoolio videod- seletatakse lahti mis on portfoolio, mida see peab sisaldama, näited jne.

top kunstikoolid uk's(minu selection ja soovitused)

KÕIK portfooliost, minu näited, kokkuvõtted ja muu info koolidest ja kandideerimisest

UCAS'e personal statementidest


UK koolid versus EKA

portfoolio postitused:
1
2
3
4

+ vaadake läbi teised portfoolio ja sketchbook tag'iga postitused(sidebarist leiate), aitavad kindlasti!


Esiteks, kui te tahate tulle Inglismaale 2011 aasta sügisel BA või Fda kraadi tegema, siis praegu kohe on kõige õigem aeg kandideerida valitud ülikoolidesse. BA jaoks minge www.ucas.com lehele, mis vahendab Inglismaal tulevasi tudengeid ja ülikoole. Registreerimine on väga kiire, lihtne ja tasuta. Maksta tuleb kõige lõpus (11-25 poundi) oma valikute eest. 1 valik on odavam, ja üle 1(kuni 5 tükki) on kallima hinnaga.


Ma soovitaksin igaljuhul täita ära oma 5 valikut(nad peab panema kirja pärast eelisjärjekorras), sest konkurents on väga hull ja ei saa lootma jääda ainult oma ühele soovile. Tehke kindlaks, et teil on nö back up choice, ehk nõrgem ülikool igasjuhuks oma valikute hulgas.Kõik kes tahavad minna BA arhitektuuri, toote disaini, moodi, kunsti, skulptuuri, ehtedisaini, tekstiili, fotograafiat, videot või midagi nende ainetega seoses õppima minna, siis selleks on vajalik enne foundation degree in art & design. On ülikoole, mis võtavad vastu õpilasi ilma Fda degreeta, kuid neid väga tõsiselt ei võeta ja nad väga tugevad ei ole. Art college'id kes nii vastuvõtavad ma ei teagi väga. Sel nädalal käis meie talk'i andmas Chris New(CSM head of Fashion Design menswear) ning rääkis kuidas asjad toimivad. BA Fashion womenswearile on CSM'is nt 45 kohta ning üle 2000 kandidaadi. Kuna konkurents on nii tugev, siis nad isegi ei vaata applicationeid mis on ilma fda degreeta. faktide mõistes võin rääkida, et mensweari, fashion design with knit/print, fashion communication and promotion etc on 20 kohta AINULT!!!See on kind of kõik sissejuhatuseks. Nüüd teemade järgi:Foundation:

Foundation degree on aastane kraad, MITTE lihtsalt ettevalmistuskursus. BA'le kandideeritakse UCAS'e kaudu, foundation degreele aga ülikoolile otse. Valid oma ülikoolid/kunstikoolid välja, lähed kodulehele otsid info ja ankeedid ja saadad postiga teele. Inglismaal käib enamus asju posti teel(mitte emaili) niiet aeg harjuda.

Kui valid endale sobivat foundationit, siis tuleb kindlasti vaadata milliseid BA kraade ülikool pakub, sest see annab hea ülevaate sellest millele foundation keskendub. CSMis on väga suur rõhk fine art'il ja graafikal, LCF on rohkem moele keskendunud ja suhteliselt kommertslik, Kingston is all about arhitektuur ja lens based art, chelsea on tekstiil, LCC on väga graafiline jnejne. Bournemouthis on nt isegi kaks eraldi foundatonit, sest rõhk on erinevatel asjadel. Üks on rohkem moe suunitlusega, teine on illustratsiooni. Kui ma peaksin valima oma top kohad, kuhu saada applicationid fda jaoks, siis kindlasti university of arts, bournemouth,

Mu vaieldamatu lemmik on Kingston, mis on viimaste aastatega väga palju tõstnud oma mainet ning millest on saamas üks riigi kõige kõvamaid kunstikoole. Eelmine aasta kandideeris sinna foundationile 2000 õpilast ja sisse said 100 ringis, mina kaasaarvatud. ma armastasin kingstonit ja võtsin koha vastu, sest polnud CSM'ist midagi kuulnud- accepted or rejected? kuid muutsin meelt ja tulin CSM'i. vahest mõtlen ja nuputan ikka, et kas see oli kõige õigem otsus, kuid see selleks..Personal statement:

Foundation is alll about trying out new stuff. niiet sinna peab minema väga avPatud meelega. Ükski kool ei taha üldiselt õpilast, kes läheb sinna ja ütleb, et ma olen terve elu seda ala teha tahtnud ja ma muud ei tahagi. Kõik kunsti ja disaini alad on omavahel seotud ning sul peab olema üleüldine knowledge kõiges ning sa pead koguaeg kursis olema neist asjadest, ükskkõik kas sa teed disaini või arhitektuuri või mingit muud ainet.

Kandideerides ülikooli pead sa kirjutama oma personal statementi- midagi mis seletab ülikoolile kes sa oled ja miks sa tahad seal õppida. UCAS'es kirjutades on selle pikkus 49 rida/4000 tähemärki(mitte sõna). See ei pea olema eriti keeruline teksti, millest sa ise aru ei saagi, vaid lihtsalt lihtne kokkuvõtte kes sa oled, mis sa teed, miks sa tahad seda ainet õppida jne. Kirjutage disaneritest ja kunstnikest, arhitektidest, graafika kunstnikest, muusikutest, raamatutest, filmidest mida te armastate või mis teid inspireerib. Olge meeldejäävad. Pole mõtet kulutada seda vähest kirjutamisruumi rääkides oma parimatest sõpradest või sellest et sa oled oma sulgpalli trenni kapten, see see pole väga teemakohane ja vajalik egaju? Samuti ärge keskenduge ainult ühele ainele , üritage olge võimalikud avatud meelega ja rääkige et olete avatud kõikidele kunstidele jne.

Universioty of arts'is on personal statement kõigest 150 sõna, mis on väääga lühike. Ma pidin enda oma kärpima väga hullusti(4000 tähemärgi kõrval on 150..mittemidagi!)Portfoolio:

Portfoolio on kõige olulisem asi selle kõige juures. kui teie application on ok ja personal statement hea, siis teid kutsutakse intervjuule(või sis portfoolio review'le UAL'is, sest näostnäkku vestlusi ei toimu) ning te peate kaasa võtma oma portfoolio. Selleks on teil esiteks vaja portfooliot ennast- musta(või misiganes värvi) ümbris, mis käib lukuga ilusti kinni ja sang ülevalosas A1 suurus. Üritasin eelmine aasta leida tallinnast seda, kuid eestisse kahjuks ei tooda nii suuri(A3 A2 olid vist kõige suuremad) niiet peate selle tellima- Ilma selleta vestlusele ei saa.

Portfooliosse pannakse: keskmiselt 25 A1 suuruses lehte, mis on kõik erineva temaatikaga. Mõni võib olla selleks et näidata joonistustehnikaid mida kasutate/oskate, teised võivad olla erinevate projektidega, fotod või nt lifedrawing kursus mis läbisite. Iga lehe tagumisele küljele kirjutage harilikuga oma nimi ja telefoni nr. Lehed peavad olema väga korralikult ettevalmistatud: Paber peab olema valge card ning tähtis on mitte segamini ajada see, et te sinna lehtede peale ise joonistama ei hakka:D vaid ikka lõikate-kleebite sinna peale pildid fotod mis te tahate. Piltide vahed peavad olema igalpool võrdsed ja paberi ääre ja välimise pildi kaugus peab olema laiem veidikene, kui siseküljed. Iga A1 parimad pildid, joonised pange ülesse vasakusse nurka ja nõrgeim alla paremasse, sest nii liigub inimese silm ja nii jätab iga lk parima mulje kohe alguses. Su portfooliot võidakse vaadata 20 minutit, või 2 minutit, niiet tähtis on anda oma parim. Musta paberit/card'i on soovitatava mitte kasutada.

Sama tähtsad, või isegi tähtsamad on sketchbookid ning kui on, siis ka reflective journal(id). Sketchbook ei ole suvaline vihik, millesse sirgeldad suvalisi asju mis pähe tulevad. Intevjuudel tahetakse näha konkreetseid projekte- research, development stage ja final piece ning sa pead oskama rääkida sellest, a la millest inspireeritud ja mis kunstnike /disainereid seostad sellega. Samuti peavad olema seal artist copy'd. Minu keskmise projekti pikkus foundation portfoolios oli nt kuskil 25-30 A3 lk sketchbookis.

Kõik 3D asjad ja ka riided peavad olema ülespildistatud ning kas A1 peal või sketchbookis, mingeid asju kaasa tassida ei lasta. Niiet kõik tuleb mahutada oma musta A1 mappi.Final date's:

UCAS’e viimne applicationite arasaatmis date on 15 jaanuar, kuid arge kindlasti jatke seda viimasele hetkele! Kes ees see mees! Kuid arvestage, et kui te nt praegu asjad ara saadata, siis teid voidakse juba jargmine nadal vestlusele kutsuda ja juhul kui portfoolio pole almis, siis on päris halb seis!

Foundationi final date leiate ilmselt iga kooli kodulehelt.Money/Finance:

Oppelaenu moodi asi on Uks student finance, mida kasutavad enamus opilasi.

See on riigi poolt antud no opperaha: valida on kahe erineva vahel- see mis katab elamiskulud ning see mis katab oppekulud. Laen on intressita ning selle tagasimaksmine algab siis kui teenid ametlikult ule 250 000 kr aasta. Kui sa seda teenima ei hakka 15 aasta jooksul, siis laen kustub.

Hetkel on suure tahelepanu all valitsuse plaan tosta oppemakse. Tähtis on teada, et juhul kui alustad opet enne 2012 aastat, siis sind oppemaksu tous ei puudata, juhul kui see lahe labi.Siin siis minu eelmise aasta personal statement, mille saatsin CSM'i Bournemouthi ja Kingstonisse(kõik vastused olid postitiivsed):

Lühikene CSM'i personal statement:

Art and design have always had an important place in my life. Since my early childhood, when I travelled with my parents, from one shoe fair to another, I knew that this was something I wanted to do in my future.


My multicultural background, mother from Ukraine and father from Estonia, has helped me to understand different cultures, which has influenced my artwork a lot. Being fluent in Russian, English, Estonian and studying French for 7 years has given me many opportunities in the design world.


I try to connect my artwork and photography as much as possible and different workshops and extensive research (including silk-screen printing, art textiles, life drawing etc) have taught me how to do it in more visually interesting ways.


Robert Rauschenberg and Christian Boltanski are two artists, who have influenced my work the most.


I was winner of multiple design competitions, including Estonian’s Best Young Fashion Designer 2007 and The Pink Scissors Grand Prix 2006. Winning Quelle’s,the International shopping catalogue’s, design competition in 2007 has been one of the highlights of my life. An entire range of my designs were produced in large numbers, sold online and in “Quelle” catalogue as a part of the Spring/Summer 2008 collection.


Workshops, work experience and my cultural background have all made me really open about different aspects of Art and Design. I love to challenge myself and break the lines between art, design, fashion and photography.


jaaa taispikk personal statement:
Art and design have always had an important place in my life. Since my early childhood, when I travelled with my parents (who have been in the shoe design business over 20 years now), from one shoe fair to another, I knew that this was something I wanted to do in my future.My multicultural background, mother who is Russian and father from Estonia, has helped me to understand different cultures and stories behind them, which has influenced my artwork a lot. Being fluent in Russian, English, Estonian and studying French for 7 years has given me many opportunities in design world.


I’ve been interested in photography for years and developed my photographic skills, using darkroom and digital photography (e.g photoshop) in my A-level photography course. My photographic work is influenced by Magnum photographers and Steven Meisel, who takes fashion photography to whole new level. Also, I think it’s very important to know and admire photographers, who have the same background as you. Estonian photographers, who have influenced my work are Johannes Paasuke and Toomas Volkmann.


I try to connect my artwork and photography as much as possible and different workshops and extensive research(including screen printing-8 weeks, art textiles-6 weeks, 2 x 6 weeks life drawing etc) have taught me how to do it in more visually interesting ways.


Robert Rauschenberg and Christian Boltanski are two artists, who have influenced my work the most. I admire how Rauschenberg has used screen printing and 3D objects in his “combines” . Lately, I’ve become more and more interested in installations, because Boltanski’s work impressed me so much. It is amazing how much his artwork can challenge and question our minds in relation to our perception of life and death.


I was winner of multiple fashion and design competitions, including Estonian’s Best Young Fashion Designer 2007 and The Pink Scissors Grand Prix 2006. On 2007, I was also invited to organize the Pink Scissors show, which was a great experience. I learned so much about entire fashion industry and media, which also helped me to develop my organisational skills. Winning Quelle’s,the International shopping catalogue’s, design competition in 2007 has been one of the highlights of my life. An entire range(7 garments) of my designs were produced in large numbers, sold online and in “Quelle” catalogue as a special edition part of the Spring/Summer 2008 collection.


I’ve also been running an Estonian fashion and art blog for years and was a fashion editor in a Estonian national student newspaper from 2006-2007, before I came to England.


From 2006-2009, I worked in multiple places in design industry. From 2006 to 2008, I was assistant shoe buyer in Suurtuki Kinga- ja Nahaari(the biggest shoe shop in Baltic), visited design fairs in Italy, Riva del Garda and met people who has been involved in this business for years. From 2007-2008 I worked with Quelle and designers from the Hula group, who helped me to make my designs more commercial. In 2008 I worked with Estonian photographer Mardo Mannimagi as a model and became very interested in photography, so after some time I was assisting him with his photo shoots in his studio and learned some basic photography skills from him. I spent summer 2009 working in Tiina Talumees couture house( who is the most successful Estonian independent fashion designer) to get some more work experience in that field. I helped her develop her new collection and saw various stages of the design process.


Workshops, work experience, research and my cultural background have all made me really open about different aspects of Art and Design. I love to challenge myself and break lines between art, design, fashion and photography. If my artwork and photographs challenge people’s minds and make a small change at how people see things around them, then I think I have achieved what I have set out to do.

niiing uleuldine ucas info!:

Simplified UCAS instructions for writing a personal statementKey points


Explain why you want to study the course you are applying for. If you mention your personal interests, try to link them to the skills and experience required for the course.


The personal statement could be used as the basis for an interview, so be prepared to answer questions on it.


This may be your only written work that the course tutor sees before making a decision: make sure it is organised and literate. Ensure the grammar, spelling and punctuation are correct.


A statement filled with errors will give a negative impression of your skills and the effort you have put in to being accepted.


Your statement must be written in English.


Writing about yourself is probably not something you do very often, so you might need to practise writing in this particular style.


It is a good idea to list your interests and achievements, and then you can decide which ones demonstrate your strongest skills and personality.


Applying to multiple courses


Remember that you only write one personal statement so it will be used for all your choices.


Try not to mention a university or college by name, even if you're applying to only one university - your personal statement cannot be changed if you apply to a different place later.


If you are applying for a joint degree you will need to explain why you are interested in both aspects of this joint programme.


If you're applying for different subjects or courses, you need to identify the common themes and skills that are relevant to your choices.


For example, both mathematics and law are subjects where you have to think logically and apply rules. You may like both subjects because you enjoy solving problems, using theory and natural or man-made laws to come to a correct conclusion.


If your chosen courses can't be linked by a common theme, think about your reasons for applying to such varied courses - it might be useful to speak to a careers adviser to get some guidance.


If you mention a subject in your personal statement and are applying to other courses, you may be asked by the university or college for additional information about why you have chosen alternative courses.

 
 
Loodan, et tegi veidi selgemaks koike teile mu kullad!

10 comments:

Anonymous said...

ainult inglased saavad elamislaenu, välismaalastele seda ei anta. samuti kustutatakse õppelaen alles 25 aasta möödudes. muus osas aga asjalik postitus, usun, et paljudele abiks:)

Roberta E. said...

ei taha sinuga millegiparast noustuda.. endisest koolist votsid paris paljud maintance loani ning nad ei ole inglased. ise taitsin ka mingi hetk ankeedi ara ja sain pakkumise, kuid ei votnud seda. voibolla olen millestki valesti aru saanud, kuid olin paris kindel et EU saab seda ka. oled kindel, et EU riikidel pole voimalik? thaaanks.

R

Anonymous said...

uurisin seda ise jah, kuna plaanisin inglismaale ülikooli minna. õppelaen on kogu EU'l saadaval, kuid maintenance on ainult inglastele. ka praegu on student finance company kodulehel vastav info.

Anonymous said...

minu teada kehtib elatuslaen kohalikele ja neile, kes on Inglismaal elanud üle 3 aasta vms.

Anonymous said...

aga ehk keegi oskab öelda, kuidas on lood lõpueksamite, mis siin teen? kas need ei loe midagi? ja kas ma pean seal mingi eraldi eksamid tegema?

Anonymous said...

loomulikult loevad.kui sa just UCL ei taha minna.
google.com -> soovitud ylikooli koduleht või ucas.com ja otsing.
nii raske see ongi.

mulle meeldib kuidas inimesed nagu tahaks ju põhimõtteliselt õppima minna väljamaale, aga ise selle jaoks mitte sittagi ei tee ega uuri ja küsivad ühtesid ja samu jobusid asju over and over.
sest alati on ju lihtsam küsida kui ise uurida. vaesel Robertal on raudne närv ja kannatus ja pai talle selle eest ning olge tänulikud!

Anonymous said...

nõustun eelmise kommentaariga. kui sa ise ei uuri, siis pole ikka suur tahtmine tulla UKsse! ma mäletan, et ma istusin ikka mitmeid öid kella 4ni välja ucas-es & uurisin erinevaid koole ja asju!!! ja kes tahavad tulla, siis IELTSi soovitaks ka võimalikult varakult ära teha!!

ja Robertale, maintenance laenuga on see, et selle saamiseks tuleb enne olla UKs elanud... see mis kodakondsus sul on ei loe...niiet otse eestist minnes seda ei saa, uurisin ise eelmisel kevadel lootuses selleks aastaks saada!!!! aga ei...

Anonymous said...

pühha jumal, ou võtke vabalt, chill! why so mad? wtf.

igaljuhul, ma saan väga hästi aru, et pean ise uurima ja uuringi. lihtsalt küsisin, et kui suur osakaal on nendel lõpueksamitel, sest ma olen ka palju lugenud selle kohta, et UK ei loe absoluutselt, mis koolis sa siin Eestis käisid. et nende jaoks on see täiesti tühi maa ja meie haridussüsteemist ei tea(ega peagi teadma) tuhkagi.

ja mina näiteks imetlen Roberta juures kõige enam seda, et ta on küll eestist, aga ta on siit võtnud kaasa ainult hea ja sellise kibeda suhtumise maha jätnud. pole kunagi näinud, et ta kellegi peale oleks närvi läinud, vaid püüab ikka aru saada, aidata ja on TOLERANTNE. ma jumaldan selliseid inimesi

Roberta E. said...

god..rahu inimesed! no ilmselt seetõttu ma saingi täita ankeedi ka elamislaenu kohta, kuni olin ise seal olnud juba tükk aega? arusaadav. vabandan arusaamatuse pärast.
ma olen raudse närviga küll üleüldiselt, kuid sellised küsimused mind ei ärrita, sest eks ma olen ise nõustnud sel teemal oma teadmisi jagama ja rääkima. rahu mu kallid:)

R

Anonymous said...

ankeeti saab ikka täita, see ei tähenda, et laenu jaoks eligible ollakse. samuti peab seal 3 aastat elama mitte-hariduslikel põhjustel (ehk siis päriselt elama, mitte ainult koolis käima) kui ma ei eksi, olid sa seal enne ülikooli ainult 2 aastat ja terve aja vaid koolis?