Monday, November 29, 2010

Miljoniküsimus & Vienna

Miljoniküsimus:

Kas (Täna)..
a) toimus viimase aasta kõige hullem metroo streik 
b)homme toimub kõige suurem üliõpilaste protest õppemaksude pärast, niiet london on kaoses
c)on viimase 25 aasta kõige külgem ilm Inglismaal
d)mul on koolis hullumaja-liiga palju teha ja liiga vähe aega. terve päeva veetsin raamatukogus
e)ei ole aega McQueenile, kuna pean keskenduma muudele asjadele
f)mu polaroid kaamera lõpetas töötamise
g)all  of the above

Õige vastus on g. happy times.

Aga whatever. im over it. Nagu väike kaamel trügin läbi inimeste kotid ja raamatud ja joonistuskohvrid käes koju, avastan suure rõõmuga et mu poiss on valmistanud mulle õhtusöögi ja tõmban ennast sooja kampsuni sisse kerra. Laen just arvutisse Viinis tehtud pilte. Ma armastan Viini- uskumatult ilus linn. Viin võrdub minu jaoks vana Euroopa. Ajalooga, kultuuriga, kommetega. Otsisin isegi võimalust Viinis disaini õppida, sest koolid on seal väga head, kuid kahjuks pakuvad nad ainult sellist varianti, et pool õpet toimub Inglise keeles ja pool Saksa keeles. Ja minu saksakeel on lähedal olenematule. Igaljuhul..ma armastan Viini ja ma tahaks kindlasti mingi hetk oma elus seal elada. Võibolla siis kui mul on juba lapsed, sest näen oma õe ja ta pere pealt, kui ideaalne on see linn laste jaoks. Nii palju tegevust ja ene arendamise võimalusi, mänguväljakuid, teatreid- see nimekiri on liiga pikk. Samuti ma jumaldan Viini juures seda, et seal hinnatakse klassikalist ilu. London võib olla kohati väga rock'n'roll ja selline on ka üleüldine tänavapilt. Viin on aga hoopis selle vastand- täiusliku make up'iga naised kõnnivad mööda tänavaid järjest vastu, juuksed täiusliku krunni sätitud, seljas täiuslik LBD või valge särk. Sacher'i hotellis on ideaalne sacheri kook, see õige. Linn on täis imearmsaid (ja niii maitsva toiduga) kohvikuid ja pisikesi butiike. Isegi kõik taksod on uued Mercedesed, sest hinnatakse kvaliteeti.
tähendab- ma otsustasingi teha ühe ja poole päevase pausi Londoni rutiinist ja sellest kohutavast rapsimisest ja lihtsalt minna ja olla perega-mängida lastega ja süüa perekondlikut õhtusööki, vaadata filme. Ja kõike ma ka sain. Mul pole vist vaja jälle hakata pikalt ja laialt jutustama, mida mulle mu perekond tähendab ja kui tähtsad nad mulle on..olen sellest liigagi palju jutustanud. lühidalt- perekond on kõik mis loeb.
Oh ja lapsed on meil peres maailma ilusaimad.Ma tean, ma tean- kõik ütlevad seda enda pere laste kohta. Kuid tegelt ka. Ausalt on!
PS! Ning mult on küsitud mitu korda, kes on mu nö stiiliikoon, ikoon whatever- olen alati, pisikesest peale vastanud- mu õde. Kõige ilusam naine maailmas.
TibulinnuKõige ilusam


Ilusaim linnGotta love that fur +kanajalad :D

Pesamuna
Maailma kõige õnnelikamad lapsed for sure.
haha.. meie lemmik Jean-Charles de Castelbajac'i kampsun(mitte see isegi..teine oli veel kreisim) ja sall ja müts! Kõik south parki poisid peal!haha
Isegi H&M pole tavaline- they call it H&M boutique
Esimene lumesadu ja jõulutunne ja jõulupraad
Ipääääääääd friik

That's where küpsised on peidetud :)))
Tibud
Normal biit poiss


My gorgeousKisses,
R


Thursday, November 25, 2010

UK university postitus/finally

Eile saatsin lopuks McQueenis oma disainid tehase poole, selleks et nad saaksid naidised valmis teha( sest Sarah kiitis nad heaks/wohoo!) ja ma olin superpabinas slash onnelik. Sain ilusti varem koju(kell uheksa! uleeiile kui mind tool ei olnud olid nad tootanud kella viieni hommikul! ja siis kell 9 toole tulnud. huuuluumajaaa) ning olin eeeriti onnelik, kui mu maailmakallis ode teatas, et ma voiksin paariks paevaks talle Viini kulla tulla! Siin ma nuud siis olen- oma lemmiklinnas oma lemmikinimestega nind naudin puhkust, mida ei ole just kauaks! Laupaeva paeval olen juba tagasi Londoni lainel!Aga seni  Greetings from Vienna!

Siin siis update'itud ulikoolide postitus:


Kätte on jõudnud aeg kui Inglismaal kandideeritakse ülikoolidesse, niiet kui kellegil teist on plaan tulla UK'sse 2011(ja ma tean et teil on..sest mu postkast on ummistunud appikarjetega ülikooli de teemal), siis siin on selle aastane kokkuvõtte kõigest mida ma tean.
Enne, kui te seda kohutavat infokuhja hakkate oma silmadega läbi skännima, vaadake läbi mu eelmise aasta postitused samal teemal:

art&design foundation- portfoolio videod- seletatakse lahti mis on portfoolio, mida see peab sisaldama, näited jne.

top kunstikoolid uk's(minu selection ja soovitused)

KÕIK portfooliost, minu näited, kokkuvõtted ja muu info koolidest ja kandideerimisest

UCAS'e personal statementidest


UK koolid versus EKA

portfoolio postitused:
1
2
3
4

+ vaadake läbi teised portfoolio ja sketchbook tag'iga postitused(sidebarist leiate), aitavad kindlasti!


Esiteks, kui te tahate tulle Inglismaale 2011 aasta sügisel BA või Fda kraadi tegema, siis praegu kohe on kõige õigem aeg kandideerida valitud ülikoolidesse. BA jaoks minge www.ucas.com lehele, mis vahendab Inglismaal tulevasi tudengeid ja ülikoole. Registreerimine on väga kiire, lihtne ja tasuta. Maksta tuleb kõige lõpus (11-25 poundi) oma valikute eest. 1 valik on odavam, ja üle 1(kuni 5 tükki) on kallima hinnaga.


Ma soovitaksin igaljuhul täita ära oma 5 valikut(nad peab panema kirja pärast eelisjärjekorras), sest konkurents on väga hull ja ei saa lootma jääda ainult oma ühele soovile. Tehke kindlaks, et teil on nö back up choice, ehk nõrgem ülikool igasjuhuks oma valikute hulgas.Kõik kes tahavad minna BA arhitektuuri, toote disaini, moodi, kunsti, skulptuuri, ehtedisaini, tekstiili, fotograafiat, videot või midagi nende ainetega seoses õppima minna, siis selleks on vajalik enne foundation degree in art & design. On ülikoole, mis võtavad vastu õpilasi ilma Fda degreeta, kuid neid väga tõsiselt ei võeta ja nad väga tugevad ei ole. Art college'id kes nii vastuvõtavad ma ei teagi väga. Sel nädalal käis meie talk'i andmas Chris New(CSM head of Fashion Design menswear) ning rääkis kuidas asjad toimivad. BA Fashion womenswearile on CSM'is nt 45 kohta ning üle 2000 kandidaadi. Kuna konkurents on nii tugev, siis nad isegi ei vaata applicationeid mis on ilma fda degreeta. faktide mõistes võin rääkida, et mensweari, fashion design with knit/print, fashion communication and promotion etc on 20 kohta AINULT!!!See on kind of kõik sissejuhatuseks. Nüüd teemade järgi:Foundation:

Foundation degree on aastane kraad, MITTE lihtsalt ettevalmistuskursus. BA'le kandideeritakse UCAS'e kaudu, foundation degreele aga ülikoolile otse. Valid oma ülikoolid/kunstikoolid välja, lähed kodulehele otsid info ja ankeedid ja saadad postiga teele. Inglismaal käib enamus asju posti teel(mitte emaili) niiet aeg harjuda.

Kui valid endale sobivat foundationit, siis tuleb kindlasti vaadata milliseid BA kraade ülikool pakub, sest see annab hea ülevaate sellest millele foundation keskendub. CSMis on väga suur rõhk fine art'il ja graafikal, LCF on rohkem moele keskendunud ja suhteliselt kommertslik, Kingston is all about arhitektuur ja lens based art, chelsea on tekstiil, LCC on väga graafiline jnejne. Bournemouthis on nt isegi kaks eraldi foundatonit, sest rõhk on erinevatel asjadel. Üks on rohkem moe suunitlusega, teine on illustratsiooni. Kui ma peaksin valima oma top kohad, kuhu saada applicationid fda jaoks, siis kindlasti university of arts, bournemouth,

Mu vaieldamatu lemmik on Kingston, mis on viimaste aastatega väga palju tõstnud oma mainet ning millest on saamas üks riigi kõige kõvamaid kunstikoole. Eelmine aasta kandideeris sinna foundationile 2000 õpilast ja sisse said 100 ringis, mina kaasaarvatud. ma armastasin kingstonit ja võtsin koha vastu, sest polnud CSM'ist midagi kuulnud- accepted or rejected? kuid muutsin meelt ja tulin CSM'i. vahest mõtlen ja nuputan ikka, et kas see oli kõige õigem otsus, kuid see selleks..Personal statement:

Foundation is alll about trying out new stuff. niiet sinna peab minema väga avPatud meelega. Ükski kool ei taha üldiselt õpilast, kes läheb sinna ja ütleb, et ma olen terve elu seda ala teha tahtnud ja ma muud ei tahagi. Kõik kunsti ja disaini alad on omavahel seotud ning sul peab olema üleüldine knowledge kõiges ning sa pead koguaeg kursis olema neist asjadest, ükskkõik kas sa teed disaini või arhitektuuri või mingit muud ainet.

Kandideerides ülikooli pead sa kirjutama oma personal statementi- midagi mis seletab ülikoolile kes sa oled ja miks sa tahad seal õppida. UCAS'es kirjutades on selle pikkus 49 rida/4000 tähemärki(mitte sõna). See ei pea olema eriti keeruline teksti, millest sa ise aru ei saagi, vaid lihtsalt lihtne kokkuvõtte kes sa oled, mis sa teed, miks sa tahad seda ainet õppida jne. Kirjutage disaneritest ja kunstnikest, arhitektidest, graafika kunstnikest, muusikutest, raamatutest, filmidest mida te armastate või mis teid inspireerib. Olge meeldejäävad. Pole mõtet kulutada seda vähest kirjutamisruumi rääkides oma parimatest sõpradest või sellest et sa oled oma sulgpalli trenni kapten, see see pole väga teemakohane ja vajalik egaju? Samuti ärge keskenduge ainult ühele ainele , üritage olge võimalikud avatud meelega ja rääkige et olete avatud kõikidele kunstidele jne.

Universioty of arts'is on personal statement kõigest 150 sõna, mis on väääga lühike. Ma pidin enda oma kärpima väga hullusti(4000 tähemärgi kõrval on 150..mittemidagi!)Portfoolio:

Portfoolio on kõige olulisem asi selle kõige juures. kui teie application on ok ja personal statement hea, siis teid kutsutakse intervjuule(või sis portfoolio review'le UAL'is, sest näostnäkku vestlusi ei toimu) ning te peate kaasa võtma oma portfoolio. Selleks on teil esiteks vaja portfooliot ennast- musta(või misiganes värvi) ümbris, mis käib lukuga ilusti kinni ja sang ülevalosas A1 suurus. Üritasin eelmine aasta leida tallinnast seda, kuid eestisse kahjuks ei tooda nii suuri(A3 A2 olid vist kõige suuremad) niiet peate selle tellima- Ilma selleta vestlusele ei saa.

Portfooliosse pannakse: keskmiselt 25 A1 suuruses lehte, mis on kõik erineva temaatikaga. Mõni võib olla selleks et näidata joonistustehnikaid mida kasutate/oskate, teised võivad olla erinevate projektidega, fotod või nt lifedrawing kursus mis läbisite. Iga lehe tagumisele küljele kirjutage harilikuga oma nimi ja telefoni nr. Lehed peavad olema väga korralikult ettevalmistatud: Paber peab olema valge card ning tähtis on mitte segamini ajada see, et te sinna lehtede peale ise joonistama ei hakka:D vaid ikka lõikate-kleebite sinna peale pildid fotod mis te tahate. Piltide vahed peavad olema igalpool võrdsed ja paberi ääre ja välimise pildi kaugus peab olema laiem veidikene, kui siseküljed. Iga A1 parimad pildid, joonised pange ülesse vasakusse nurka ja nõrgeim alla paremasse, sest nii liigub inimese silm ja nii jätab iga lk parima mulje kohe alguses. Su portfooliot võidakse vaadata 20 minutit, või 2 minutit, niiet tähtis on anda oma parim. Musta paberit/card'i on soovitatava mitte kasutada.

Sama tähtsad, või isegi tähtsamad on sketchbookid ning kui on, siis ka reflective journal(id). Sketchbook ei ole suvaline vihik, millesse sirgeldad suvalisi asju mis pähe tulevad. Intevjuudel tahetakse näha konkreetseid projekte- research, development stage ja final piece ning sa pead oskama rääkida sellest, a la millest inspireeritud ja mis kunstnike /disainereid seostad sellega. Samuti peavad olema seal artist copy'd. Minu keskmise projekti pikkus foundation portfoolios oli nt kuskil 25-30 A3 lk sketchbookis.

Kõik 3D asjad ja ka riided peavad olema ülespildistatud ning kas A1 peal või sketchbookis, mingeid asju kaasa tassida ei lasta. Niiet kõik tuleb mahutada oma musta A1 mappi.Final date's:

UCAS’e viimne applicationite arasaatmis date on 15 jaanuar, kuid arge kindlasti jatke seda viimasele hetkele! Kes ees see mees! Kuid arvestage, et kui te nt praegu asjad ara saadata, siis teid voidakse juba jargmine nadal vestlusele kutsuda ja juhul kui portfoolio pole almis, siis on päris halb seis!

Foundationi final date leiate ilmselt iga kooli kodulehelt.Money/Finance:

Oppelaenu moodi asi on Uks student finance, mida kasutavad enamus opilasi.

See on riigi poolt antud no opperaha: valida on kahe erineva vahel- see mis katab elamiskulud ning see mis katab oppekulud. Laen on intressita ning selle tagasimaksmine algab siis kui teenid ametlikult ule 250 000 kr aasta. Kui sa seda teenima ei hakka 15 aasta jooksul, siis laen kustub.

Hetkel on suure tahelepanu all valitsuse plaan tosta oppemakse. Tähtis on teada, et juhul kui alustad opet enne 2012 aastat, siis sind oppemaksu tous ei puudata, juhul kui see lahe labi.Siin siis minu eelmise aasta personal statement, mille saatsin CSM'i Bournemouthi ja Kingstonisse(kõik vastused olid postitiivsed):

Lühikene CSM'i personal statement:

Art and design have always had an important place in my life. Since my early childhood, when I travelled with my parents, from one shoe fair to another, I knew that this was something I wanted to do in my future.


My multicultural background, mother from Ukraine and father from Estonia, has helped me to understand different cultures, which has influenced my artwork a lot. Being fluent in Russian, English, Estonian and studying French for 7 years has given me many opportunities in the design world.


I try to connect my artwork and photography as much as possible and different workshops and extensive research (including silk-screen printing, art textiles, life drawing etc) have taught me how to do it in more visually interesting ways.


Robert Rauschenberg and Christian Boltanski are two artists, who have influenced my work the most.


I was winner of multiple design competitions, including Estonian’s Best Young Fashion Designer 2007 and The Pink Scissors Grand Prix 2006. Winning Quelle’s,the International shopping catalogue’s, design competition in 2007 has been one of the highlights of my life. An entire range of my designs were produced in large numbers, sold online and in “Quelle” catalogue as a part of the Spring/Summer 2008 collection.


Workshops, work experience and my cultural background have all made me really open about different aspects of Art and Design. I love to challenge myself and break the lines between art, design, fashion and photography.


jaaa taispikk personal statement:
Art and design have always had an important place in my life. Since my early childhood, when I travelled with my parents (who have been in the shoe design business over 20 years now), from one shoe fair to another, I knew that this was something I wanted to do in my future.My multicultural background, mother who is Russian and father from Estonia, has helped me to understand different cultures and stories behind them, which has influenced my artwork a lot. Being fluent in Russian, English, Estonian and studying French for 7 years has given me many opportunities in design world.


I’ve been interested in photography for years and developed my photographic skills, using darkroom and digital photography (e.g photoshop) in my A-level photography course. My photographic work is influenced by Magnum photographers and Steven Meisel, who takes fashion photography to whole new level. Also, I think it’s very important to know and admire photographers, who have the same background as you. Estonian photographers, who have influenced my work are Johannes Paasuke and Toomas Volkmann.


I try to connect my artwork and photography as much as possible and different workshops and extensive research(including screen printing-8 weeks, art textiles-6 weeks, 2 x 6 weeks life drawing etc) have taught me how to do it in more visually interesting ways.


Robert Rauschenberg and Christian Boltanski are two artists, who have influenced my work the most. I admire how Rauschenberg has used screen printing and 3D objects in his “combines” . Lately, I’ve become more and more interested in installations, because Boltanski’s work impressed me so much. It is amazing how much his artwork can challenge and question our minds in relation to our perception of life and death.


I was winner of multiple fashion and design competitions, including Estonian’s Best Young Fashion Designer 2007 and The Pink Scissors Grand Prix 2006. On 2007, I was also invited to organize the Pink Scissors show, which was a great experience. I learned so much about entire fashion industry and media, which also helped me to develop my organisational skills. Winning Quelle’s,the International shopping catalogue’s, design competition in 2007 has been one of the highlights of my life. An entire range(7 garments) of my designs were produced in large numbers, sold online and in “Quelle” catalogue as a special edition part of the Spring/Summer 2008 collection.


I’ve also been running an Estonian fashion and art blog for years and was a fashion editor in a Estonian national student newspaper from 2006-2007, before I came to England.


From 2006-2009, I worked in multiple places in design industry. From 2006 to 2008, I was assistant shoe buyer in Suurtuki Kinga- ja Nahaari(the biggest shoe shop in Baltic), visited design fairs in Italy, Riva del Garda and met people who has been involved in this business for years. From 2007-2008 I worked with Quelle and designers from the Hula group, who helped me to make my designs more commercial. In 2008 I worked with Estonian photographer Mardo Mannimagi as a model and became very interested in photography, so after some time I was assisting him with his photo shoots in his studio and learned some basic photography skills from him. I spent summer 2009 working in Tiina Talumees couture house( who is the most successful Estonian independent fashion designer) to get some more work experience in that field. I helped her develop her new collection and saw various stages of the design process.


Workshops, work experience, research and my cultural background have all made me really open about different aspects of Art and Design. I love to challenge myself and break lines between art, design, fashion and photography. If my artwork and photographs challenge people’s minds and make a small change at how people see things around them, then I think I have achieved what I have set out to do.

niiing uleuldine ucas info!:

Simplified UCAS instructions for writing a personal statementKey points


Explain why you want to study the course you are applying for. If you mention your personal interests, try to link them to the skills and experience required for the course.


The personal statement could be used as the basis for an interview, so be prepared to answer questions on it.


This may be your only written work that the course tutor sees before making a decision: make sure it is organised and literate. Ensure the grammar, spelling and punctuation are correct.


A statement filled with errors will give a negative impression of your skills and the effort you have put in to being accepted.


Your statement must be written in English.


Writing about yourself is probably not something you do very often, so you might need to practise writing in this particular style.


It is a good idea to list your interests and achievements, and then you can decide which ones demonstrate your strongest skills and personality.


Applying to multiple courses


Remember that you only write one personal statement so it will be used for all your choices.


Try not to mention a university or college by name, even if you're applying to only one university - your personal statement cannot be changed if you apply to a different place later.


If you are applying for a joint degree you will need to explain why you are interested in both aspects of this joint programme.


If you're applying for different subjects or courses, you need to identify the common themes and skills that are relevant to your choices.


For example, both mathematics and law are subjects where you have to think logically and apply rules. You may like both subjects because you enjoy solving problems, using theory and natural or man-made laws to come to a correct conclusion.


If your chosen courses can't be linked by a common theme, think about your reasons for applying to such varied courses - it might be useful to speak to a careers adviser to get some guidance.


If you mention a subject in your personal statement and are applying to other courses, you may be asked by the university or college for additional information about why you have chosen alternative courses.

 
 
Loodan, et tegi veidi selgemaks koike teile mu kullad!

Tuesday, November 23, 2010

Happy bday Sarah!

Sest maja oli täna täis lilli, kingitusi ja cupcake!


Sunday, November 21, 2010

Gimme that Mo-Moet, gimme that Cry-Crystal

Järjekordne nädalavahetus on möödas ning nagu ikka tavaks saanud, kaasneb nädalvahetustega Laura sissekolimine minu koju. Nii ka seekord. Ainult et see nädalavahetus tundub kuidagi nii palju parem ja mõnusam kui kõik eelmised, sest tunnen et sain tõesti elada ennast välja ja rutiinist eemalduda ning samuti ka end välja puhata.

Olen lugematuid kordi kiitnud The Breakfast Clubi- kohta kus saab hommikusööki 24h ning ma võin vanduda, et paremat hommikusööki londonis ei saa! fakt. Tavaliselt olen käinud ikka alati Hoxton'si omas, kuid seekord vedasime end Soho omasse sel lihtsalt põhjusel, et pidin Liisa kinni püüdma linna pealt(mille pmber keerles pool nädalavahetust:D). The Breakfast Clubi tunnete ära kahe asja järgi: ta on väga kollane ja ukse taga on järjekord.
Tellisime nom-nom-nom kõige paremat hommikusööki ja kohe väga palju ja väga mitu ning sõime enda kõhud nii täis, et süda oli paha ja hingata ka enam ei saanud. Ning mul oli kõht täis sellest isegi järgmise päeva hommikul.

Õhtul läksime Laura sõpradega välja Studio Valbonne, kuhu näiteks enne meid sisenes Nicole Scherzinger. Muusika oli eriliselt hea ja D.P'ni voolas, kuid eks ka põnevusest puudust ei tulnud.
Täna veetsime terve päeva pidsaamades ning käisime kohaliku Tescot pidsaama väel(ma ei saa mainimata jätta Laura roosat krokodilli pidsaamat) ning vaatasime terve päeva Jersey Shore- jah just nii lame ja no-life päev. Õhtul võtsin end kokku ja vedasin end Liisa juurde korraks ja nüüd olen kodus tagasi ning üritan teie kauaoodatud ülikooli postitust kokku panna tänase õhtuga.
Seni sheerin pilte The Breakfast Clubist ja enda kodust ning muidu olemisest.

Kisses,
R

 Njomnjomnjom värske piparmündi tee ja maailma kõige maitsvam müsli-marja-mee-jogurti hommikusöök(mida me tegime täna kodus ise ka ja mis oli ka niii hea, kuid üldsegi mitte nii hea kui The Breakfast Clubi oma. see seal oli täiesti ebamaine)
 Laura All American hommikusöök
 Minu toidukuhi
 London on juba täielikus jõulumeeleolus
 Lanvin x H&M vaateaknad


 koduidüll ja sketchimine ühe blogilugeja blogi header'iks

 meie paari kuuga kogunenud DVD kogu
 magazine love

kallid lugejad..kui ma oleksin teie asemel siis ma oleksin NII elevil giveaway pärast, sest seekord on see tõeliselt hea. Esimese advendinädala goodie on käes. Thank you Alexander!

Friday, November 19, 2010

Too good to be true


Ülikoolide postituse kirjutamine võttis/võtab rohkem aega ja tähelepanu kui ma arvasin, niiet lisan selle sinna vast natukese aja pärast, so stay tuned.
Muidu tahtsin jagada (järjekordseid?!) häid uudiseid- sel nädalal oli meil assessment/hindamine, mille ma läbisin kiitusega(seda te juba teate) ja täna ehk siis neljapäeval pidime minema oma portfooliotele järgi. Nimelt valisime sel nädalal endale pathway'd ehk suunda ehk ainet mida me õpima terve kursuse lõpuni. Mina valisin moe nagu ka 85% õpilastest. 
Kuna osad ained(nagu mood ja ka graafika) on ülipopulaarsed ning tahetakse olla kindel, et seda saavad õppima ainult parimad, siis toimubki siukene kandideerimine.
Kokku tahtis moodi teha üle 300 inimese ning sisse võeti enamvähem 10x vähem .
Kell neli seisis masss inimesi fashion stuudiote uste taga ja paanitses, 20 minutilise hilinemisega saabusid õppejõud, kes ilmselgelt nautisid seda pinget mis üleval oli. Meid kutsuti sisse rühmade kaupa ning muidugi oli minu rühm KÕIGE viimane. Eks  ma siis seisingi seal, paanikas, libliad kõhus ja vaatasin kuidas inimesed tulid välja
a)nuttes 
b) õnnest hüpates
Enamus tuli muidugi nuttes ja paanikas- sest kui moe department ei taha neid isegi foundationis, siis ega BA ka neid väga ju ei taha-loogiline?! ja siis ongi kõik unistused ja nägemused tulevikust purustatud ning sa ei tea mida oma eluga peale hakata.
Vaatasin neid kümneid ja sadu nutvaid inimesi ja mõtlesin oh god, ma olen järgmine, ma olen üks neist!
Kujutage ette mu shokki ja imestust kui nägin nimekirjas enda nime positiivse tickiga ja mulle öeldi et MA SAIN SISSE SINNA KLASSI ja esmaspäevast hakkab kõik pihta!
Muidugi nad ei olnud just niiii positiivsed- CSM'is ei olda eriti positiivsed:D
Selle asemel et öelda well done, te olete NEED valitud, te olete parimad, super" öeldakse "ärge nüüd arvake et te olete nii väga erilised ja et ongi kõik, saite siia klassi sisse. siin hakkab alles kõik pihta ja siis vaatame kes on hea ja eriline, see on alles algus!" suurest õnnest ja elevusest jooksin kohe kunstipoodi ja ostsin esmaspäevaks kõik vajaliku.
oi kui õnnelik! teate, kõik on viimasel ajal nii hästi läinud et see on lausa hirmus. ma lausa kardan kui midagi hästi läheb, sest ma mõtlen et oh god, kohekohe varsti juhtub minuga või mu lähedastega midagi vägaväga halba et tasakaalustada seda head! nii hirmus! 

Thursday, November 18, 2010

It's time for university applications ehk vastused kõikidele küsimustele

Kätte on jõudnud aeg kui Inglismaal kandideeritakse ülikoolidesse, niiet kui kellegil teist on plaan tulla UK'sse 2011(ja ma tean et teil on..sest mu postkast on ummistunud appikarjetega ülikooli de teemal), siis siin on selle aastane kokkuvõtte kõigest mida ma tean.
Enne, kui te seda kohutavat infokuhja hakkate oma silmadega läbi skännima, vaadake läbi mu eelmise aasta postitused samal teemal:

art&design foundation- portfoolio videod- seletatakse lahti mis on portfoolio, mida see peab sisaldama, näited jne.

top kunstikoolid uk's(minu selection ja soovitused)

KÕIK portfooliost, minu näited, kokkuvõtted ja muu info koolidest ja kandideerimisest

UCAS'e personal statementidest


UK koolid versus EKA

portfoolio postitused:
1
2
3
4

+ vaadake läbi teised portfoolio ja sketchbook tag'iga postitused(sidebarist leiate), aitavad kindlasti!


jätkan sellle postitusega õhtupoole- ja updaten seda siin, seni võite küsida täpsemaid asju, mida tahate teada ülikooli astumiste kohta:)

R

Wednesday, November 17, 2010

postituste jaoks on täna liiiiga kiire ning ausaltöeldes ei teagi millal leian aega pikemalt kirjutada(nv?) aga ilmselt teen kiiremaid update. vastan igasugustele asjadele formspirngis ja update'n võibolla ka tumblr/twitterit. hetkel üritan vastata igasugustele kirjadele mis postkasti kogunenud viimase ajaga, sest ei taha väga ebaviisakat muljet jätta ja kirjutajaid kaua ootama sundidada.'

R

ps! ma tean et see on kind of an old thing, kuid minu jaoks on see juukseotsad värviliseks teema alles preagu mõjuma hakanud. eriti see pilt ja värv- nii tahaks. aga ma olen ilmselt liiga argpüks et midagi sellist ette võtta.

Tuesday, November 16, 2010

Mu silmad on niii väsinud, et vajuvad kinni ja jooksevad vett, kuid ma olen õnnelik, sest võin tänase päeva kordaläinud pidada! Disainisin ja joonistasin välja, nuputasin täna 13 tundi ühte riideeset, mida teen spetsiaalselt Sarahi jaoks. Mulle on ette antud mõned piirangud kuid muidu vaba maa. Joonistan seda täissuurses mannekeeni dummy peale ja olen pidanud miljon korda ümber tegema, kuid iga korraga läheb aina paremaks! loodan selle homme valmis saada ja siis läheb see S'i ülevaatamiseks ja ka vb kollektsiooni! wohoo! headööd musirullid!

Monday, November 15, 2010

Giveaway? yes?no?maybe?

Kuna ma olen ka täielik jõulufriik + armastan teha kingitusi, mõtlesin et võiks teha midagi erilist teie, minu kallite lugejate heaks, jõulukuul.
Tekkis pähe paar konkreetsemat ideed-
* iga advendipühapäeval loosimine mingile väiksemale asjale?
* või siis panen ise kokku nö enda "jõulupaki" mixi igasugustest minulikest asjadest/mu lemmik toodetest-asjadest jne, aga sisu ei avalda enne kui loosimine on toimunud. nö siga kotis:)


või mis te arvate? on mingeid muid ideid? 
ja mida te võiksite teha, selleks et loosimises osaleda? sama nagu eelmine kord-küsimused mulle või äkki midagi muud?


ps! eelmisest giveawayst on mõned asjad ikka äraandmata-tegemata- nt prinditud teksad -võtke ühendust ise, kui neid soovite kunagi kätte saada. mul on tõesti väga raske taga ajada selliseid asju kuude viisi:)R

10- let's celebrate people who've influenced & inspired

Ma kogun ajakirju. Ma olen see friik, kes kiletab neid, paneb huvitavatele artiklite/piltide juurde post-it note ja kirjutab märkmeid juurde ning ostab vintage/või siis ka lihtsalt vanemate hooaegade ajakirju. vahest kirjtuab ülesse ajakirjadest huvitavaid asju nn. ajakirjamärkmikusse. Ja vahest skännin-mitte seetõttu et see oleks kuidagi vajalik, vaid lihtsalt peaaegu et igavusest. Ma vabandan jällegi nende halbade skännide eest, kui kõik oli juba tehtud, avastasin pläkerdused skänneri klaasilt. shit happens, life goes on, right?

Kui ma peaksin valima oma top kolm lemmik naiste moeajakirja(sest ma loen ka meeste ajakirju ning kõik ei piirdu ainult moega. muu disain, fotograafika, arhitektuur, majandus jne kuuluvad mu huviorbiiti) siis nimetaksin ma LOVE'i, PURPLE'i ja 10'ni. Nad kõik on väga erinevad, just oma lähenemise poolest ning muidugi ka sisu.
10'is on vägaväga palju teksti. Ning lisaks moele leidub seal kõike muud ägedat. Pildiseeriad pole just alati kõigekõige maailma ägedamad, kuid seeeest on selle ajakirja sisu parim. Persoonid on huvitavad, teksti on palju ning tekst on väga humoorikas ning seda on kerge lugeda. Seda ajakirja lugedes tunnen, et igakord õpin ma midagi uut, saan midagi uut teada.
Üleüldse loen ma ajakirju..väga omapäraselt?
1)ostan ajakirja
2) otsin välja post-it'id või lõikan valmis väiksed lipikud
3)lehitsen ajakirja kiirelt läbi, pannes piltide-artikklite juurde mis mind kohe huvitama hakkasid post'it'd.
4) loen läbi artikklid post-it'ga ja kirjutan sinna märkmeid
5)loen läbi artikklid ilma post-it'deta
6)skännin midagi sisse kui vajalikuks pean
7)kiletan
8)asetan oma kohale

väga pikk ja keeruline ja ilmselt mõtetu protsess, kuid minu jaoks annab see ajakirjale midagi juurde, teeb minu jaoks isiklikumaks. ma armastan ajakirju. eriti nende uut lõhna:)

10'i juures on eriti kihvt veel see, et näiteks kui nad tutvustavad tooteid vms, siis nad kirjutavad MEIE vormis :

a la'

BITCHIN':
Alexander McQueen
"Moody total bitch" is something that we, dear readers, have in spades. Communicating such a stance, though, is n't as easy as you think. It requires certain je ne sais quoi. And, more importantly, a pair of the most impenetrable sunglasses you can get your hands on - for instance, a pair of these Alexander McQueen "bitch guards" Remember, eye contact must never be made. A true bitch doesn't engage.

ja ongi juba lõbusam lugeda ju?

või siis kuidas nende intervjuud ja persooni-lood on ülesse ehitatud:
Carine Roitfeld(French vogue peatoimetaja):

No one likes a slacker, and I seriously need someone to tell me what's in and what's out. Ready? Let's go..Military? "In. Always. Classic." Animal prints? " I no like for myself, but will go on forever, I think." Uggs. " I don't like. This boot is lazy and is huggly." Crocs? " They are 'orrible!" But so confy, non? " Non. All the nurses wear , and I think is 'orrible, 'orrible." Camel toe? " Then the jeans are pulled to high? Is not very chic, I think." Pashmina? "Always out." Fur? " Out." Waiting list for 5000 pound handbags? " To wait for something because it has a label on it? It's ridiculous. I don't like." Jeggings? " I don't like." I'm with you there. You're either jeans or you're leggings. Make up your mind. 

...and it goes on and on!


See number on spetsiaalselt pühendatud inimestele, kes on 10'ni mõjutanud ja inspireerinud ning seetõttu võite leida sealt ilmselt kõikide maailma suurimate-mõjukamate ajakirjade moetoimetajad-peatoimetajad ja nende intervjuud-elulood. Ning see kõik on nii põnev, nii palju huvitavaid uusi fakte! Pea 200 lk kvaliteet-lugemist ning ma olen alles 37ndal.  Homme ilmselt jagan teiega ka teiste ajakirjade sisu:)
R