Wednesday, January 26, 2011

i need your help..NOW

Alustan täna uue projektiga, mis on ühtlasi ka minu lõputöö project ja kestab päris mitu kuud.

FOOBIAD.
igas mõistes. psüholoogilises, visuaalses...igas. ka füüsilises(aju skännid jne)

Kui keegi oskab soovitada filme, raamatuid, muusikavideosid, fotograafe kes on teinud shoote sel teemal jne siis ootan teie soovitusi ja/või vihjeid.

Kisses,
R

Monday, January 24, 2011

Making of..


Still working on my prints.

Ega siin pikka juttu pole- esimesed fotod on tehtud nii, et võtsin tavalise suure vee/mahla klaasi, valasin vett täis, panin iphone flashlight appi tööle ja selle klaasi taha(seepärast ongi vage taust), valasin tinti sisse ja voila! ning natukene oliiviõli. edasi on kõik photoshop magic:)Saturday, January 22, 2011

Project nr 3

Kell on 5 hommikul ja ma pole veel magama läinud. Ausalt öeldes pole ma viimase nädala jooksul peaaegu üldse maganud. Järgmine nädal on kõikide projektide hindamine, LCF vestlus(pole pole portfoolio kokku pandud, projektid pole lõpetatud, mitte midagi pole valmis! sest csm hakkab seda tegema alles kolme nädala pärast, aga ma sain ühe kõige esimestest portfolio review'dest..niiet ma ei tea mis saab!), oma lõpuprojekti idee/tutvustuse/ajakava sisseandmine(ja ma ei tea ikka veel mida ma teha tahan teemana??) ja tuhat asja veel. ma olen hullumas.
igaljuhul valmistan oma kolmandat print projekti ja ma olen pmst ette valmistanud step by step seletuse-õpetuse kuidas valmib print ja kuidas ta saab kehale planeerida(sest talle peab tegema nii esi,taga kui ka küljeosa jne), kuid hetkel lihtsalt aeg kiirustab tagant ja teen seda siis kui kogu see jama on läbi.


välja lõigatud tükikene töös olevas print'ist..hirm hakkab kui mõelda palju tuleb sellega veel vaeva näha ja et see on kõigest imepisikene puzzletükk selles

Wednesday, January 19, 2011

take a look: HERE
true beauty

Tuesday, January 18, 2011

Sketching-sketching 1 2 3

Oh god. its been a week already?


Nädala aega on eelmisest postitusest mööda läinud..ja ma mõtlen ja mõtlen, et mis ma siis teinud selle ajaga olen..ei olegi nagu midagi. Või siis pole piisadavalt palju jõudnud..
Panin UCAS'e lõpuks teele: Kingston, CSM/womenswear & print/, Westminster & LCF it is.
Kingstonist saadeti juba kiri mingile eelreviewle- neil on süsteem millest ma pole veel varem kuulnud. Mingisugune päris huvitav süsteem netis, kuhu ma pean suhteliselt spetsiifilisi asju oma tööst ülesse laadima, nad vaatavad üle ja kui meeldib, siis saan vestlusele..
CSM & LCF vestlused on ka tulekul.. Nii tähtis on portfoolio paika saada. Sel aastal pean kõike uuesti tegema, sest need asjad mis mul eelmine aasta portfoolios olid on juba vanad ja neid ei tohi lisada. Kõik portfoolio peab tulema selle aasta töödest. Kui ma seda kokku panema hakkan, siis ilmselt seletan siin pikemalt mis ja kuidas.
Järgmine esmaspäev või teisipäev on mul kõige tähtsam assessment ja ma pean lõpetama projekte selle tarbeks..nii suur hulk tööd..te ei kujuta ette. Seepärast ma polegi postitanud, kogu energia on lihtsalt muude asjade alla läinud. Ma pole isegi koolis käinud, sest sinna minek ja olemine tundub aja raiskamisena, kui mul on vaja asju lõeptada järgmise nädala hindamiseks.
Ja siis muidugi final projekt: ma pean ise endale välja mõtlema teema/probleemi/projekti, milllega ma tegelen järgmised 3-4 kuud ja millest saab mu lõputöö- Ja seni ma pole suutnud millegi peale tulla. Ma olen kohhuutav otsuste tegija- ma ei suuda valida mitte millegi vahel mitte kunagi.. ja nüüd ma pean valima projekti endale ise? nalja teete? appi. tundke end vabalt ja pakkuge teemasid kullad:)
What else? Pärast assessmenti lendal korraks Tallinnasse, sest mul on vaja sinna asju ära viia ning kooli projektidega seoses on ka lihtsam, kui ma käin korra kodus. Minu rõõmuks langeb see Roosade Kääridega samale ajale...ja roosad käärid.. on põhjus miks ma teen seda mida ma preagu teen!
te ilmselt ei tea, kuid tegelikult minu valdamise all on neli blogi: RobertaE, Roosad Käärid2007 ja kaks isiklikumat blogi. Üks mis on üle 5 aasta vana ja teine veidi noorem. Selleks,et mõista mida mulle roosad käärid tähendavad, oleks ilmselt õige kopida siia postitus aastast 2006.. enjoy!(god, kui naiivne ma siis olin!)


LAUPÄEV, NOVEMBER 25, 2006


i made it.

Mul pole vist kunagi läinud täide ühtegi päris unistust. 5. aastasena soovitud Barbied ja muud ei loe, ma mõtlen selliseid mis on sinust niii kaugel , või nende soovimise ajal vähemalt.
Ma olin siis kolmandas vist, kui oli reedene päev, esimeen Roosade Kääride toimumise aasta, me olime kauem koolis, sest tegime Laurale kinki raamatukogus. Me juba siis joonsitaisme Lisettiga kavandeid ja unistasime nagu väiksed tüdrukud ikka, et meist saaks kuangi suured moekunstnikud. vüi alguses me unistasime sellest et me õmbleks valmis oma enda mõeldud kollektsiooni.
Kui ma nägin esimest korda roosasid kääre, ma teadsin et ma tahan selle kuangi võita. Siit sai alguse mu väike unistus, väike ja täiesti minu südames. Selle tähtust ei mõistnud kaua keegi,mind ei huvitanud,ausalt.
Eelmine aasta ma läksin sinna osalema, enda jaoks. Ei huvitanud ka teised ega keegi muu, ma läksin ja mul läks nii hea meel. See oli enamamt kui ma oleksin osanud oodata.
Nüüüd, aasta 2006, ma valmistusin selleks ette tõeliselt, ma ei meõlnud muust kui sellest. Rahvariide kangad, tikandid, paelad. Hullumaja. Nädal aenne jääda palavikuga 39 haigeks, kohutav.
Ma sain valmis, päev oli super.
Kell 6 koahlejõudes oli paanika- püksid on maas, klassi pole ja mul on reeturist sõbrad. Pealegi paistvaad teiste asajd 54454654 paremad ja mulle tekkib küsimu- mida ma üldse siin teen? Masendus ja allaandmine.
Me tegime ära, ja kergem oli.
žürii otsus. Me kõik oleme seal kardina taga. Jäänud olid 4 viimast võistlejat- kõige tugevamad jah. 2. ja 3. koht oli ära antud. Ma lootsin viimased hetked enda vüidu peale, kudi siis mõtlesin, et mis vahe sel on. Parem loobun kohe, teised olid must üle.Õnnitlne veel teisi ja ootan. Süda löön, kõvemini kui kuangi varem.
' Sellel osavõtjal oli üks tugev trump. Kui ma ütlen selle siis te saate kõik aru. Esimene koht Roosadel Kääridel 2006 läheb ROBERTA EINERIL!'
Täielik juhe ja teadmatus. Kohutava naer. Silmad ei leia lava ja jalad ei kanna. Lavalae jüudes, niiiii palju lilli , nii palju naeru ! Nutvad sõbrad, juubeldav publik. Teile, kes te tulite mu jaoks, keda ma vajasin seal, vaatasin ma silma ning ma tundsin kuidas ma sain juglust. NIII PALJU KINKE JA LILLLI, niipalju ! Kõige sellega mna läskin mööda catwalki ja vaatasin teid, kuidas sa Laura nutsid ja sina Ron olid täielik shokis. Kuidas te teised karjusite ja naersite. Ma vaatasin ja ma ei suutnud uskuda. Mu esimene unistus siin elus täitus. Joovastav tunne. Ma pole seda kuangi varem kogenud. Tahe nutta ja tahe naerda, jalad värisevad ja pea ont äi segadusi. Ja ometi sa tahad et see tunne kestaks ega lõppeks kunagi.
Seisad seal laval, ega suuda seda uskuda. žrii kiidab ja korraldajad kiidavad, õhtujuhid kiidavad. Kõike on liiga palju . Kõik on liiga hea.
Tuled sealt alla, kõik nad jooksevad, õnnitlevad, nutavad, karjuvad ! Mida sa veel sooviada saaks. Su sõbrad on lihtysalt vapustavad. Nad teevad sulle grupihuggisid, tuhandete viiisi. Sa uppud lilledesse. Nad on olemas. Ta tassib su kotti ning on tõeline sõber. Sa naerad ka väiksema asja peale ning sa ei suuda laktagi naermast, sest sa oled tujudega tipus.

see on meeliületav. ja see oli seda vaeva väärt. suur äitähh teile, et te olemas olite, sel imelisel õhtul.

roberta.
Vot.. see oli kõigest kooli moeshow ja ma kirjutasin sellest nagu ma oleksin võitnud..god ma ei tea isegi mille. Aga fakt on see, et see tähendas mulle sel hetkel rohkem kui miski muu ja süstis julgust minna edasi. Ja ma läksin. Ja siin ma nüüd olen.
Roosadest kääridest sai nagu minu väike laps, osalesin mitu aastat, võitsin, võtsin korralduse endale peale aasta hiljem, juhtisin õhtut veel üks aasta hiljem, olin züriis.. kuidas ma saaksin minemata jätta? Muidugi ei saaks. Ootan juba nii väga järgmist nädalat. Olen alati oodanud.
Ma loodan, et see annab mulle veelgi jõudu, energiat ja inspiratsiooni ning võibolla tuleb kodus olles ka idee final projecti jaoks?
Samuti on kiiiiresti  lähenemas London Fashion Week, mida ma väga ootan juba. Seekord pidin end ümber registreerima, sest sel aastal tegutsen Anne&Stiili all seal ja hetkel ootan confirmationit LFW'lt, et see on okei. nad on venitanud juba suhteliselt pikalt selle vastusega, niiet ma olen juba veidi mures. 
Samuti saan endale uue roomie Tallinnast tagasi tulles, mis on eriti tore ja positiivne ning ma arvan, et see kuidas asjad edenevad on paremuse poole.Hahha ja  Tagasi tulles saame hakkata plaanima outfite LFW jaoks !
Niiet niimoodi mõeldes, on hunnikute viisi asju, inimesi ja üritusi mida oodata. Ainult, et loodame et mul jätkub energiat kõige selle jaoks!
Lisan lõputuseks pilte mis ma kiiruga TELEFONIGA(jah, sest mu õige objektiiv ssaabub alles homme mu juurde tagasi ja hetkel olen pidanud kasutama üldse Nikoni kaamerat, mis ma koolist võtsin..ja uskuge või mitte, ma EI OSKA sellega pilte teha! see on täielik huumor) tegin eile sketchides. Nii palju on küsitud kuidas ma täpselt mida teen..võibolla see seletab veidi paremini:)

Ahja..ja igaks projektiks pean välja mõtlema uue nö tegelekaskuju-karakteri, kes on täiesti erinev eelmisest ja peegeldab seda projekti. Nii mul ongi kaks paksu kaustikud täis joonistatud ja soditud, katsetades erinevaid tegelaskujusid/modelle.. ja vahest kulub paar tundi et leida õige karakter..kuid vahest võib see võta mitu päeva. 

 nt alguses jäid pidama selle juurde, kuid nagu näete-muutsin ta pikajuukseliseks-tumedasilmaliseks ära poole pealt. auk lõigatud, ja lehe teisele poole sama kujutis.

Wednesday, January 12, 2011

Tähtsate otsuste tegemisest

Olen tagasi Londonis ja nädala aega koolist puudumist annab tunda. Kahjuks ei saa ma isegi öelda, et "pole hullu, teisi ka ei olnud minu klassist". Lugu on nimelt selline, et meie rühm on uskumatult kõvasti maha jäänud ning meie Tutor pole üldse rahul. Me(MINA!!!) peame töötama sada korda kõvemini, sest kõikvõimalik hindamised ja deadline'id järgmiseks aastaks on hirmutavalt lähedal.  Ma pole lõpetanud veel eelmist projekti ning me juba alustasime uuega, mis põhineb arhitektuuril hoopis. Mina valisin Lloyd buildingu Londonis- vaadake kindlasti järgi netist, eriti huvitav hoone! 
Ma tunnen, et kõik asjad- kool,töö, suhted, tervis..on üle pea kasvanud mulle ja preagusel hetkel pean valima nende asjade vahel. 
Esiteks valin tervise, sest ma olen iga nädala-kahe tagant tõeline voodihaige. See ei ole ju normaalne? Võtan nüüd vitamiine ja igasuguseid tinktuure.
Veel valin ma kooli- see on kõige tähtsam. Olen pool elu kulutanud energiat, et olla siin kus olen. ma ei tohi seda võimalust käest lasta praegu! Sel põhjusel peangi teatama kurbusega, et olen otsustanud praegusel hetkel McQueeni tahaplaanile jätta ja keskenduda koolile. Its a shame, just nüüd enne Pariisi moenädalat, kui oleksin võinud nendega kaasa minna.. Aga ma arvan et nii on praegu parem. Hea uudis on see, et nad ootavad mind tagasi niiet saaan minna sinna tagasi iga hetk kui tunnen et olen kooli kõrvalt selleks valmis. Loodetavasti juhtub see aprillis. KUID on veel üks valik- nimelt on mul tekkinud variant minna uudistama hoopis Gareth Pugh'sse!  Dillema. Mis te arvate, mu kallid, kas jääda pidama hea ja tuttava McQueeni juurde või minna uudistama Gareth Pugh'sse? Mina ei suuda hetkel näiteks valida.


Kullad, ma nüüd tagasi õpilainele ja teiega oskan ma hetkel jagada ainult pilte ja oma muret kõigaga. Vot nii! loodan et naudite sula ja ehitate lumememmesid!
R


Lloyd's building


 My beautiful London!


Homework


 @School
 Breakfast on my way to library

 Killer time at library
 first notes about new project


 Part of outfit- Marni&Gucci

Tuesday, January 11, 2011

H&M and Elin Kling

Esimene H&M nö "külaliskollektsioon" mille pärast ma olen eriliselt ärevil ja mida ma väga ootan. Ja samas ei oota ka! Sest seda müüakse ainult Rootsis..kas pean selle pärast rootsi hakkama sõitma? Või on mõni hea lugeja kes pesitseb seal ja tahab mulle seda shippida?
Tegemist on Elin Klingi kollektsiooniga H&M'ile.( esimene blogija kellega selline diil on tehtud!)
Praegu läheb ta blogis(www.elinkling.net/stylebykling/) eriti põnevaks, sest ta seletab kuidas asjad valmisid, mis inspireeris jne. Mina olen fänn! Kollektsioon koosneb 11st asjast ning nad on nii lihtsad ja ilusad, nii Celine ja StellaMcCartney.