Monday, April 16, 2012

all i ever wanted was the world,i cant help that i need it all,the rise&fall, u say im kinda difficult, but its always someone else's fault




Hei-hei kadunud armsad,
Täna otsustasin ma südant ja mõtteid puistata võib-olla natukene pikemalt( kui jutt jookseb) sõprade teemal, kuna perest olen ma rääkinud rohkem kui korra, armastusest veel enam ja koolist-tööst ka korralikult.
Kõlab jube magedalt, aga ma olen üks neist inimestest kellel on mustmiljon  väga lähedast tuttavat ning väga vähe sõpru. Enne kui ma Inglismaale kolisin ei teinud ma väga vahet neil kahel kuid õnneks, thank god, tõi minek selguse. Tuttavad muutusid kaugemaks ning tõelised sõbrad olid ja siiani on mulle lähedasemad kui kunagi varem. Aastaid tagasi nägin ma seda kui tõeliselt kurba asju, et noh..sõbrad lihtsalt kaovad.. nüüd tagasi vaadates saan aru et see oli clearing mis on meile kõigile vajalik. Sõelale ei saagi kõik alati jääda + elu on näidanud, et tuleb ka ise valikuid teha, selleks et ümbritseda end kõige-kõige paremate inimestega.
Oli ka aeg kui ma olin nii kõrvuni armunud, et ma elasin nii nagu mul poleks ühtegi sõpra vaja. Seda esiteks äärmise kontrolliva suhte-olukorra üle ning teiseks sellepärast et ma ise arvasin, et see ongi armastus kui sa kedagi teist ei taha näha ega tunda peale ühe inimese siin maailmas. Tagasivaadates saan jällegi aru enda naiivsest rumalusest ning elan edasi mõttetera järgi mis mu issi paar päeva tagasi köögis jutustades ütles- et mitte ükski mees ei tohi mitte kunagi hakata mind keelama, tagasi hoidma, mind muutma või raamidesse suruma..kui keegi üritab, siis ükskõik kui väga ta mulle ka ei meeldi, on kõige õigem selg keerata ja minema kõndida. Aga see selleks.
Sõpradest. Julgen öelda et kõik neiud keda julgen nimetada enda "sõbrannadeks" on olnud minu elus vähemalt 5-10aastat ja see tundub kuidagi nii pikk aga samas ka nii lühike aeg. Samuti 5-10 aastat tutvust on hea safe aeg, et õppida inimest ja tema keerdkäike tundma ja see on eriti tähtis minu arust just naiste vahelises sõpruses. Sest naised on ussid, eksole? Muidugi oleme. Kuidas siis muidu. Ma ei saaks kuidagi kirjeldada enda sõbrannasid grupina, sest nad kõik on täiest-TÄIESTI erinevad ning paljud inimesed on öelnud nii mõnegi kohta, et vau, kuidas me nii hästi läbi saame, et me oleme nagu öö ja päev. Aga nii on, sest need inimesed toovad igaüks välja täiesti erineva külje minust ja annavad mulle juurde-õpetavad-toetavad-annav nõu täiesti erinevast vaatenurgast.
Nüüd tuleb muidugi cliche max level- kui välja jätta mu BFF's siis ma tunnen enndast poiste/meeste seltskonnas palju mugavamalt ja saan algusest peale nende palju paremini läbi ja pingevabamalt kui tüdrukutega.  Mu parim sõbrad Ron tegi mulle 11ndast eluaastast selgeks et mees ja naine võivad olla parimad sõbrad..LIHTSALT sõbrad, ilma mingi aga'ta selgeks ja mul on tunne, et iga päevaga saan ma sellest ise aru aina enam ja enam. Minu suhte-aastad kaotasid ära kõik mu meestuttavad(v.a. Ron) mu elust kuna mu kaaslane ei uskunud sellesse ning nüüd, viimase aastaga, usun, et olen teinud tasa selle kõik mis siis kaduma jäi. Kui naiste puhul on väga tähtis minu arust see kaua sa neid tunned(sest me oleme ussid :D) ja tead, siis kuttide puhul pole see absoluutselt oluline. Nad on sõpradena täpselt nii lihtsad nagu nad tunduvad ning kui sa ei meeldi neile inimesena siis nad annavad seda sulle teada väga otseselt esimese 5 minuti jooksul.
Viimase poole aasta jooksul on mul niinii väga vedanud sest olen ma olen veetnud nii palju aega teatud sõprusringkonnaga ning olnud seal paljudele nagu väikse õe eest.. keegi keda peab vahest kaitsma ja lohutama kui ma jonnin ja keegi kes annab poistele tüdrukute-nõu ja lohutab kui süda murtud on või siis naerab ja paneb puid alla kui mingi kohutav feil tehakse ja ütleb " ahh..i told you so", ma olen olnud enda silmis päris 5+ wingman ja abi.  Kuna mina olen nii friendzonetud ja nemad on mul nii friendzone'tud, siis ma ei pea kunagi muretsema selle pärast milline ma välja näen(samal ajal kui kõik nende tšikid on next level tuuningud siis mind tiritakse kasvõi suusapesus otse kelgutamast klubisse kaasa) või mis lolle nalju ma teeen või lihtaslt.. MIDA IGANES. Tšikkidega on ikka nii, et alateadvuses kõik võrldevad ennast üksteisega ja tahavad head välja näha , aga selles seltskonnas on kõik nii pingevaba ja no-pressure et ohhhh..teeb õnnelikuks. Kui nad ütlevad et ma oled üks kõige ÄGEDAM ja KIHVTIM tüdruk keda nad on üldse kohanud ja et nad on superõnnelikud et me oleme omavahel sõbrad siis see on alati kõige-kõige parem asi üldse mis teeb mul tuju maailmaparimaks. Nad ei ütle kunagi et äge kleit või ilusad kingad või midagi muud sinna kanti.. ah, ei.. K ütles pärast muusikaauhindade galat et " täna näed sa eriti hea välja roberta" ja seda ma mäletangi ainult selle pärast, et see tundus nii awkard ja imelik..sest see kõik ei loe tegelikult ju :)
Kõik see hakkas eelmine aasta kui nad meile Poniga külla sadasid ning see KAMP on kasvanud ja kasvanud ning olen endale leidnud kõige-khuulimad sõbrad kes lõbustavad mind külaskäikutega kui ma sattun haiglasse(nagu see nädal juhtus/ aga no worries, nüüd on kõik hästi:)), kes terve öö teevad youtube-video-discot, filmivad st filmi duššikabiinist(mis on kosmose laev) barrrrretid  peas ja kostüümid seljas, korraldavad varahommikusi "luuleõhtuid", kokkavad pühapäeval õhtusööke või kellega ma pmst 15kesi+ mina Pärnusse sõidan, et Tex Mexis paar burritot võtta. Ehk siis see ongi olnud minu viimase nädala kokkuvõtte eestis. Pole kordagi üle ühegi öölokaali ukse astunud, trüginud purjus inimeste vahel ja garderoobi järjekorrast seisnud. Olen lihtsalt nautinud heade inimeste seltskonda nii et ajataju on kaduma läinud selle kõige keskel. Aga hea on olla inimeste keskel kes hoolivad sinust ja kellest sina hoolid..tundub kuidagi teistmoodi safe - need inimesed ja Eesti. Selline klapp inimestega on tekkinud mul ainult Eestis niiet juba selle pärast on kojutulek väärt asi.
Ja nagu 99% mu postitustest, pole ka sellel otsest mõttet ja lõpp on järsk. Lihtsalt hetkeline tuju ja meeleolu jagamine ja endast teada andmine- ma olen täitsa olemas, elus, Tallinnas, hea tervise korras nüüd ja superõnnelik+ toredate inimeste poolt ümbritsetud.  Naudin seda veel nii kaua kui saan, sest tean et Londonisse minnes läheb alates esimesest päevast kuni Juuni alguseni väga-väga hulluks non-stop ja siis on tõesti selline seis, et ühekski hingetõmbeks ja funimiseks aega pole ÜLDSE.

Pildisheering ja muusikat ka!

Musid,
Roberta





3rd year'i final collectioni abistamine ehk pikad õhtud koolis ja furfurfur

 I love fake magazine'i launch kus me Margoga käisime ja kuhu Poni joinis hiljem. Margo oli üks kõige paremaid sõpru mul juba Tallinnas 6-7 aastat tagasi ning näeme-suhtleme samamoodi ka nüüd kui elame mõlemad Londonis.

 megasuperkuumalaine Uk's. Võite ette kujutada seda shokki mis ma sain tallinasse jõudes.

 Classic peo-wc-tšiki-iphone teema..samalajal kui Margo & Yvan vingudes väljas ootavad.. we take our time, ok?

 Claire'i final collectioni printi loomas- pistes barbinukud akrüüli sisse nagu pintslid ja hiljem skännides nad sisse ja voila-done!
 OMG aka WTF..maailma kõige sossum ja mugavam pusa ja lemmik asi terves garderoobis praegu. Kannaks iga päev kui saaks :D
 Print studios


 Fanfuckingtastic Claire

Claire for Rihanna & Joseph
 I-D mixtape  party   XOYO with Poni, Yvan, Margo & Kätlin

 lemmik-item-garderoobis-vol2- Dressshirt
 Suvekuulutajad
 Breakfast & healthier ways
 Brunch with Margo
 Sunday treat

 Claire's mood
 @ 3rd year studios

 Max level megasoe+ kevad= stuudios kinni


 Little miss purple( hetkel enam not so purple- pigem lavender)
 Maailma kõige awesomimad tattood. Jah.


 The Shard




 Yvan'i tekiilaring+ suvaline kolmapäev+ Poni &Yvan danceoff kell 3 öösel. 
Yvani kohta mainin veel seda, et jällegi üks MEGAkhuul inimene(kui mitte kõige ägedam inimene) keda ma üldse tunnen. Aga what do u expect kellegilt, kes viimase 5 aasta jooksul pole üheski riigis olnud rohkem kui 6 päeva järjest.. Mul pole aimugi miks ja kuidas, aga ma olin lucky enough et ta tahtis täiesti out of the blue minuga tuttavaks saada viimati Londonis käies(kui on tema official kodu ja kust ta iga paari nädala tagant läbi hüppab et kohvri sisu vahetada) ja kogematta selgus et elame ükseisele päris lähedal ja saimegi kokku suvalises-inglise-jalka-fännide pubis ja kokkuveetes hängasime kõikidel ta londonis veedetud päevadel koos sest jällegi... nii lebo ja no-pressure läbisaamine ja klapp. Nüüd jällegi üks inimene kellega naljakaid pilte ja ajalehe artikkleid Metro-lehest jagada hommikuti Whatsappi kaudu. Ja tundub et ta tahab suvel ka Pärnut(:D:D jah..mitte tallinna :D)  külastada:)
 


 Blue Jeans, white Converse
 Tube sketching
 Tallinn Bound & tutvusmiskuulutsed.


Meri ehk siis midagi mida ma igatsen niinii väga tallinnas. Ja jaltuskäigud mu armsa-paksu-ärahellitatud-kutsubeebiga




 Haigla bound & Poiste külaskäigud( loe: ootavad kuni tüdrukud toovad hunnikute viisi toitu, et see kõik ise ära süüa)
 Haigla lunch
 Roberta Lunch

 Kaarli vanemate aiast esimesed llilled tema ja Joosepi poolt
 haha..made my day :D täname Vapianot.
 Instagrami rekord ja minu kiisubeebi akna taga kraapimas


 Kvaliteetaeg



 Välipiknik
 Sistah-luw
 jaaaa hommikusöögid!
 Pair'i app- võtke õppust, leidke endale eluarmastus ja tõmmake endale ka!
 --sest live sketch on superkhuul
 NOP hommikusöögid ja sõbrannje-aeg
Foursquare is taking over ja Ilus/tark/edukas HQ tundub olevad next big thing.
Never-ending weekends, pidsaama pidu, youtube-video-disco ja päikesetõusu ootamine,
Pmst kõik sõbrannad kandsid roosasid pükste see nv.. uskumatu :D Ma ei tea mis keiss sellega on. Aga üks ilusam kui teine..hullumaja. 
 Vana hea liftipilt ei feili kunagi. Pildil ilusad/targad/edukad rajajad.
 Rahu ja vaikus ehk nagu midagi poleks olnudki.
 Skulptuur 

 Brittaga jutustamine 
 Järjekordne juturing 

 Bear called Prada
 Liftirahvas
 Vana hea catlady olen ikka 
 Pühapäeva õhtu ehk paast sai läbi ehk risotto + kodune mustika-laimi gelato + käsitöö šokolaad ja mõnus seltskond ja portugali keele õppimine





9 comments:

Anonymous said...

Vau! Aitäh sulle! See jutt, mida sa sõprusest kirjutasid lihtsalt..aitas mul nii paljusid asju mõista ja ma poleks suutnud seda ise paremini kirjutada seega AITÄH,et sina kirjutasid ja ütlesid,kuidas asjad on:)
Ma olen ise selles faasis,kus mulle näib,et mul on nii vähe sõpru,aga tegelikult need, kes on, ongi need parimad. Ja rohkem polegi vaja ju!
Ja vahva, et üle pika(!:D) aja tuli selline südantsoojendav postitus.


Päikest sulle!:)

Viu said...

Vahva postitus:)
Kiisu nii numps!:)

Anonymous said...

Mulle nii meeldib kui sa järjest nii palju fotosid lisad, neid vaadates unustan end alati ära, justkui juttu loeks..

Eneli said...

Mõnusad pildid taaskord!
Ning vaat, mis ma leidsin (äkki juba oled näinud, kuid just in case :))

http://londonfashionbypaul.blogspot.com/2012/04/street-museslfw_18.html

liinsd said...

Mister Lies on nii-nii hea. Aitäh :)

Anonymous said...

väga armas tekst, läks nii südamesse see sõprade jutt :) ja pildid ka muidugi väga ägedad, as always

Anonymous said...

Tere, kust on pärit need eriti ilusad sinised kingad, mis suve kuulutavad?

Roberta E. said...

Väga armsad olete mul :) Pilti polnud näinud aga tänu sinule hea avastus jälle:) aitäh!

Mõnus et on teisigi kes tabavad sama muusikavibe'i ära nagu mina:) Kui teil kellegil on häid leide endal siis ärge kartke neid sheerida mulle kommentaaridesse või formspringi või kuhuiganes.. endal ka hea avastada:)

Kingad on päris Office'st kui õigesti mäletan:)

Roberta E. said...

Ja esimesele kommenteerijale- väga õige jutt. Võtab aega aga eks see arusaamine tuleb ja elu õpetab. Minu tutvusringkond tallinnas suuremas plaanis( mitte parimad-eluaegsed-sõbrad) on viimase isegi aastaga välja vahetunud nt 95% küll. Ja olen rõõmus ja õnnelik ja tänulik selle muutuse eest. Mitte selle pärast et aasta aega tagasi oleks midagi halvemini olnud- oh ei- vaid lihtsalt seetõttu et muutus on alati hea ja tulebki seda võtta kui positiivset asja :)

R