Saturday, March 16, 2013

& other stories/ meigijuttu tüdrukuteleOma kuu aega tagasi H&M londoni peakontoris intervjuul käies sain korraliku briefingu H&M alla kuuluvatest brändidest ja nende laiendustest. MInu jaoks kogust sellest infost stood out the fact, et  2013 aasta jooksul avatakse pood Eestis ja nad avavad uue poekoti- & other stories, mis on justkui H&M ja COS'i vaheline kompromiss. Üüüüber skandinaavialik, minimalistlik, lihtne ja tunduvalt kallim kui H&M ise.
Täna hommikul linnast kangaid ostes jäi mul enda tiimiga kohtumise vahele 10 vaba minutit ja kasutasingi selle ära selleks, et & other stories'st läbi hüpata. Palju ruumi, valged seinad, lihtne kujundus, valgus, lihtsus riietes ja kõikides toodetes üldiselt. Mulle meeldib lihtne kujundus ja arusaadav disain, kosmeetikatooted millele on peale kirjutatud mis see on ja milleks seda kasutada. Mulle meeldib kui  ehted pole ühte hunnikusse pandud riietest eraldi, vaid hoopis riided + ehted on sobitatud kokku eraldi osakondadesse ja nii leiab igaüks oma. &other stories's on see kõik olemas ja kuigi täna polnud mul aega midagi selga proovida, võin julgelt öelda et sellest saab kindlasti üks mu kõige lemmikumaid( kui mitte see kõige lemmikum ) high street brand. Riided tunduvad kvaliteetsed ja ilusad. Silm puhkab ja vähemalt täna hommikul ei kiirganud sellest poest seda Londonile omast närvilisust, millega tahest tahtmata Topshopis/H&Ms/Zaras elueeest trügides peab võitlema. Kauaigatsetud põhjamaine lihtsus ja puhtus Londoni highstreetil jõudis lõpuks siia. 

Üritasin oma 10 minutit targasti ära kasutada ja haarasin korvi ning viskasin selle pool-täis ilma mingisuguse vaevata väga kiiresti.  Kuna olen enda suureks imestuseks Topshopi makeup range'ga niii rahul olnud, siis otsustasin proovida ära ka &other stories'e oma. Samuti kõik ehted on niii lihtsad ja ilusad, et neid tahta on lihtne. Lõpuks hakkasin vaatama hindu ja pean ütlema, et hinnad on tõesti krõbedamad võrreldes teiste londoni high street brändidega. Võibolla olen ma lihtsalt ära hellitatud sellega, et olen 3 aastat järjest ostnud sama H&M gold cuff patsikumme 2.99 eest ja nüüd on reaalsus see, et H&Ms neid enam pole ja &other stories müüb igasuguseid erinevaid ilusaid alates 10 naela tükk.  Kuna kõik on eriti minimal ja ehted/aksesuaarid väiksed ja neid kõiki tahaks palju, siis mul hakkas süda natukene verd jooksma küll. Ületasin ennast ja tegin otsuse olla kokkuhoidlikum, sest hetkel tundub küll, et kõik võimalik raha ( kui ka aeg) läheb kooliprojektide alla niii ulmeliste summadena, et millessegi muusse investeerida ei taha. Aga luban, et premeerin end kõvasti kui elan selle kooliaasta üle!
Aga sellegipoolest väärt uurimist uustulnuk ja soovitan kõigil silm peale visata!

Hmm, other than that- ma olen päris-päris mitu meili ja kirja saanud erinevate meigitoodete teemal- a la kas Topshopi range on tegelikult hea ja väärt kasutamist, kuidas nahk reageerib, mida igapäevaselt kasutan jne. Ajapuuduse tõttu pole tõesti jõudnud kõigile vastata, aga otsustasin teha seda siin natukene kokkuvõtlikumalt.
Nagu ma olen paar korda juba maininud, olen ma kuidagi loomuliku sammuna lahti öelnud igapäevasest meikimisest ja seetõttu on vb mu meigikoti sisu ka muutunud päris korralikult( ma pole kindel kas see on hea või halb?) Kuna isegi aasta aega tagasi ei astunud ma ilma korraliku meigita välja eriti ükski päev ja kandsin oma roosa peaga väga tugevat meiki( lainerijoonest, kulmude, lauvärvideni ja erksate huulepulkadeni) siis pidid meigitooted olema tõesti väga kvaliteetsed ja high end omad, selleks et nahk selle kõige all hingata ikkagi saaks ja vastu peaks. Nüüd kui ma ei kanna pmst üldse midagi, on mu valikud ka natukene kompromissitud rahakotiga ja sellega mida mul tegelikult vaja on.
Jumestuskreemina olen kasutanud tugevama kattuvuse jaoks MACi studio fix ja kergema jaoks Chanel Vitalumiere Aquat, see talv avastasin aga enda jaoks alternatiivina No7 brändi, mida Uk's müüakse Essentially Natural Foundationi, mis minu nahal on täpselt sama hea, kui mitte isegi parem. No7 asjadest kasutan kulmupliiatsit juba mitu aastat, sest toon sobib mulle eriti hästi. Samuti  Instant Radiance Concealer on vägaväga okei ja täitsa võrreldav YSLi omaga mida olen muidu kasutanud.
Benefiti poolt oleks põhilistelt märksõnadeks: That Gal, High beam, lemon aid.

See kõik on muidugi ekstra, sest Igapäevaselt kasutan 2x päevas lõhnatut nivea kreemi, enamasti jumestuskreemi ei kasuta, sest mu nahk on tõesti niii heas seisus olnud viimasel ajal, et ei ole vajadust. Instant radiance concealerit kasutan silmade all ja topshopi highlighterit põsesarnadel + kulmupliiats. Jaa mõnikord Revloni matt beezi lauvärvi. Thats it, nice and easy :)

Aga sellegipoolest, suvele mõeldes ja unistades ajast kui ei pea muretsema millegi pärast ja saan ennast lõbusalt ülesse lüüa on meigisahtel ikka täis ilusaid asju ja minu suvemeigitrend kujuneb ilmselt korallivärvi ja läikiv.

 Ja see on minu klassikaline kombo välja minnes- mõtlemata pimedas suudaks ka vist seda peale panna. Tom Fordi huulepulk on kõige parem asi minu meigikotis ja tõesti püsib terve õhtu ükskõik palju juua-süüa.  + Topshopi huulepulgad/küünelakid/highlighterid on alati mu lemmarid olnud! Eriti naiss on üleval pildil olev mäkerdatud( vabandan!) lauvärvi kit, mis on niiii geeline ja mõnus ja läikiv! supersuvine.


Tuesday, March 12, 2013

Getting into it.


For my birthday, I got a perfect gift for myself- worst flu of my life. But that doesn't mean a thing when it comes to uni projects. Especially with a biggy like this one for Asos marketplace. 
I haven't been doing as much as I usually would, because my flu-state, but slowly we are getting more and more into it. Fabrics are getting confirmed as well as main detailing. Each of us are starting to work on our own pieces and hopefully next week, we will be doing final toile fittings. ( haha. as I haven't even started toiling? )
Anyway, first visuals of where are we going with it!

ps. Also, I'm looking for new, supercool, inspired photographers/ video editors and masters to collaborate for Asos project, could be either UK or Estonia- keeping my mind open for anything. I know it's hard to find tastes that match when it comes to creative people, so I think it's important to look everywhere, listen to everyone and see what might pop up!
So if you know someone who knows someone who is fantastically talented, creative and cool, leave your sweet recommendation to me!


 

  


Friday, March 8, 2013

Long time no see
Long time no see sweethearts.
Viimati kirjutasin korralikult siin nii pikka aega tagasi, et ei mäletagi kust kõik pooleli jäi. Ja mida olen juba jõudnud jagada ja mida mitte.
Kiirkokkuvõttena on see elu kulgenud järgmiselt:
*minu praktika on praeguseks hetkeks läbi saanud Mary Katrantzous. Need paar kuud olid kindlasti minu kõikide praktikate kõige paremad hetked. Hästi palju on jagada ja näidata ja seletada sel teemal, aga kuna ma pean kooli jaoks kirjutama sellest nkn 4000 sõna mis valitud ajakirja formaadis vormistatud, siis ma pigem kirjutan selle ära, mõtlen ja kaalun mida ja kuidas, ning siis jagan seda siin.
*Olen otsustanud võtta vaheaasta( year out) oma õpingutest alates aprilli lõpust. Mis tähendab, et kooli ei lähe ma tervelt 18 kuud! Mis tundub uskumatult pikk aeg. 100% meie kursusest võtab aasta vahele, et õppida ja kogeda ning valmistuda enda lõpukollektsiooniks. No need to rush. + ma saan korralikult ainepunkte selle eest! Ideaalis veedaksin selle aja 3s kohas ning leiaksin aaega endaga tegeleda ja maailma/end avastada ning valmis mõelda whats this final collection is about. Samuti loodetavasti liigun ma Londonist ära mõneks ajaks selle tõttu.
Mary'sse oodatakse mind tagasi ja variant hetkel ongi, et aprillist äkki minna sinna tagasi, teha üks hooaeg veel kaasa, mõelda kuhu ma minna tahaks ja  ajada paberimajandused välismaa jaoks korda selle aja jooksul.
* Alustasime nädal/poolteist tagasi Asos'e projektiga, mis juba praegusel hetkel on juba täielik nightmare. Selline tunne on, et iga projektiga läheb kõik aina retsimaks. Eelmisega tegime allnightereit kahel viimasel nädalal, sellega alustasime 5ndal päeval allnighteritega. Töökoormus on supersuur, sest tooma peab kollektsiooni/brändi mis müüb ja reaalselt müüki läheb. St hinnad/pakend/lookbook/netilehed/editorialid jne kaasaarvatud. + rühmades töötamine on palju stressirohkem kui üksinda, kus saad ise otsuseid vastu võtta ja vastutad nende eest ise. Algus on olnud kõigil suht konarlik, aga loodan et me kuidagi saame ikka hakkama!
* Mu alateadvuslik uusaasta lubadus oli, et leian aega veits iseendale ja vajutan vahepeal pidurit kui tekkib tunne et tahaks peaga vastu seina taguda. Siiani olen sellega hakkama saanud ja aja maha võtnud tervelt kaks korda- Itaalias lauatades ja Valencias lihtsalt jalutades/hästi süües/imetledes. Neid pilte sheeringi siis praegu teiega ka! Instagrami followerid on ilmselt kursis.

See aasta on vist esimene kord kui ma sünnipäevaks koju pere/sõprade juurd eei tule, sest kooliga on lihtsalt niii keeruline hetkel. Mul on vedanud, et minu kallid inimesed tulevad hoopis minu juurde nüüd! Nii hea meel ja lähengi just vastu neile.

x
R