Wednesday, August 25, 2010

Breeze.ee Londoni artikkel !

Lõunane kiirpostitus lingiga sellisele uuele leheküljele nagu breeze.ee. Nimelt võttis minuga ühendust üks imearmas neid sealt ning palus kirjutada lühiartikkli Londonist ja oma lemmik kohtadest siin:) Artikklit saate lugeda SIITlet me know what u think, sweethearts

6 comments:

Anonymous said...

Lugesin su teksti läbi ja annaks sellele 10p skaalas umbes 5.5...

Idee on väga hea, aga teostus jätab paljugi soovida, on näha, et UKs elades on eesti keele grammatika pisut ununenud. Kõige rohkem aga häirib see, et tekstis on lubamatult palju lohakusvigu (nt. vale täht vms). Kui tegemist on mõnele väljaandel minema tekstiga, mitte oma private blogiga, siis võiks ikka teksti enne ära saatmist vähemalt 4-5 korda kriitilise pilguga läbi lugeda... Ja kui see ei aita, siis last kas või veel kellelgi teisel see läbi lugeda ja üle kontrollida!!

Ma loodan, et ma polnud nüüd väga negatiivne. See ei ole halvaga mõeldud, pigem just selleks, et Sind aidata!!!

Anonymous said...

On näha, et eelmine kirjutaja on emotsiooni pealt ja kiiruga kirjutanud, ka tal on mõni täht ära ununenud :)
Aga see ei häiri mind, sest tema jutus on iva sees. Ka mind segas pisut sinu liigne eesti keeles eksimine, aga muidu oli su jutt lihtsalt super. Ei jõua ära oodata, millal saaks ise Londonit ja neid kohti avastama minna!!

Päikest, Marianna!

Anonymous said...

Artiklit*

laura said...

Võrdlemisi pettumust valmistav oli see, et artikkel oli justkui copy-paste sinu eelmisest/üleelmisest blogi postitusest.
Mis eesti keelde puutub, siis, seda juhtub kõigiga, kes enamik ajast räägivad olukorra sunnil võõrkeelt, kuid tõsi. Pisut pingutust ei teeks halba, sest tundub, et sa ei pinguta ei eesti ega inglise keeles kirjutamisega.

Roberta E. said...

Nõustun kahe esimesega. Üks suurtest miinustustest on see, et aja möödudes välismaal elades hakkad eesti keelega eksima. Plus mu emakeeleks ei ole ainult eesti keel, vaid ka venekeel, niiet koguaeg kõigun nende kolme keele vahel. Kuna Eestis olin eluaeg kirjanduses viieline ja osalesin isegi mingitel kirjutamisvõistlustel, on praegune seis eriti nukker.
Breeze artikkli kohta oskan öelda ka seda, et eeldasin et see toimetatakse ikka enne ära(niimoodi käivad need asjad tavaliselt) ja mainsin seda ka toimetajale, et vaadaku üle ja tõmmaku midag maha või parandagu ära kui soovib.
@laura kui ma eelmiste postitajatega nõustusin, siis sulle pean ma kahjuks vastu vaidlema. ma ei tea mis sulle pettumust valmistas? breeze.ee lugesjaskond ei ole minu blogi lugejad enamasti, st et nad ei ole näinud eelnevaid sissekandeid. ja millest ma peaksin siis kirjutama, kui mul palutakse rääkida enda lemmikkohtadest londonis ja ma viimastel päevadel olengi oma lemmikkohtades viibinud ja seda kajastanud siin?
ning ära arva et ma ei pinguta. kui ma ei pingutakse, siis ma ei peaks võiei täiendaks seda blogi eriti kiiretel aegadel nagu praegu. Või siis kirjutaks inglise keeles(ma ei tea kust on tulnud see arvamus et ma ei pinguta/ei oska inglise keeles kirjutada, IELTS kõige kõrgem tulemus ja kolm aastat essee kirjutamisi annavad päris hea põhja alla ju?) kui ei sobi ei eesti ega ingise keel, siis võin hakata vene keeles kirjutama, kui see sul tuju paremaks teeks:)

laura said...

Vene keeles lugemine jääks võrdlemisi suureks müstitaks sel juhul.
Ma ei väitnud, et sa inglise keelt ei oska. Võimatu on seda mitte osata, kui oled seal elanud ja räägid sead hommikust-õhtuni. Ja sõnavara on äärmiselt impressive. Kuid blog pole essee, ning blogi kirjutamisel ei pöörata tähelepanu grammatikale.
See ei olnud etteheide sellele, et sa oled keeletundmate, kaugeltki mitte seda, lihtsalt-..inimlik oled.

+ Mis arktiklisse puutub siis...Ma mõistan, et sa kirjutasid blogis vahetult enne artiklit oma lemmikkohtadest ja siis breeze'i. Mistõttu tunduski, et sama jutt.
Ma millegipärast arvasin, et sa kirjutad igast muudest asjadest ka. Mind isiklikult on alati huvitanud, et kuidas sa inglismaale in the first place said ja mis selleks tegema pidid, sest sa polnud ju gümnaasiumi ära lõpetanud?

(Ma ei tea kas ma pidin kommentaarile vastuse kirjutama või ei. Aga no, ei tahtnud kõlada, kui lihtsalt vinguvana või etteheitvana)