Thursday, December 16, 2010

Küsimustele vastused- esimene osa

Mõtlesin, et vastan küsimustele mis selle poole nädalaga kogunenud nüüd ära, sest neid on nii palju tulnud ja teise osa jätan nädala lõpuks:) Muidu ei jaksa ise korraga kõigile vastata ja teie ei jaksa lugeda ka:)


Kuidas suhtud reaalainetesse, oskasid neid hästi? 
Keemia-füüsika valmistasid natukene raskust, matemaatikaga sain väga hästi "läbi" ja meeldis mulle väga, siis kui viitsisin süveneda kõigesse algusest peale. Kirjandus, emakeel, geograafia jne olid ikkagi kõige tugevamad küljed koolis.

Mis sa arvad, kas inglismaal nõutakse õpilastelt gümnaasiumis vähem ? Kas õppakava on mitmekülgsem, kergem?
Arvan TÄIESTI vastupidi. Inglismaal on süsteem palju-palju karmim, ei ole mitte mingit võimalust eemale hiilida, puududa, töid järgi teha jne. Kodused tööd on palju rohkem in-depth, kirjandid jne sarnanevad väga ülikooli süsteemi omadele. Õppekavas on vähem tunde, kuid sul on võimalus õppida seda, mida tõeliselt tahad ning mis sind huvitab, kuid kuna see on väga sügav-õpe siis materjali mis läbi võetakse on tunduvalt rohkem!

Oskad ehk häid ideid jagada, mida oma pereliikmetele jõuludeks kinkida? 
Hea raamat või CD, mis on inimesele väga personaalne ei ole kunagi halb mõte. Ise olen kinkinud suuremõõtmelisi neile inimestele isikle fotosid lõuendil vms, enda tehtud maale..

Sinu lemmik meigifirma sain nüüd teada, aga millised on Su lemmik juuksetooted? 
Teine vaieldamatu lemmik on ka Make up store, kuid tegelikult on nii, et eks iga spetsiifilise toote jaoks on eraldi firma mis on eriti hea.(a la Diori huulepulgad, benefiti põhjad ja igast triki asjad:D, MAC -Makeupstore lauvärvid jne)
Juustetoodest kasutan HEAD'i ja igasuguseid põnevaid Venemaal toodetud maske-shampoone mida ma ema kuskilt võlupoodidest on leidnud...vägaväga head ja naturaalsed kusjuures!

 Mis on sinu enda Jõulukingi soov? 
Kuna hetkel tundub, et kõik vajalik on olemas ei oskagi millegi erilise järgi soovida. Tahaks,et kõik läheks samamoodi-üles mäge- edasi! Aga materiaalsetest asjadest- ega ma kunagi headest raamatutest ära ei ütle!

Suvi või Talv?
Valin tulikuuma suvise Pärnu ja lumised jõulud koos lumeinglitega:)

Milline benefiti asjadest on sul kõige lemmikum ja miks?
Hollywood glow oli üks lemmikuid, kuid kahjuks on see tootmiselt maha võetud..niiet igatsen seda väga! Tegelikult armastan KÕIKI tooteid- pole üheski pidanud pettuma- High brow, high beam, POREfessional(peidab kõik poorid näos ära-portselannahk!) some-kind-a-gorgeous- super jumestuspõhjaks, VÄGAVÄGA kerge. that gal põsesarnadele, BADgal ripsemedušš, oooh la fit silmaalla ja peoleminekuks "take a picture..it lasts longer".. tundub et igavene hulk tooteid, kuid tegelikult on nii nad nad kõik on väägäa kerged(niiet üldse peaaegu ei tunnegi et meik on peal), lõhnavad nii hästi ja näivad väga naturaalsed näol.


Kuhu paikadesse sa reisida sooviksid ja miks just sinna? 
Mu lemmikkoht maailmas- Jamaica. Iga kord avastan midagi uut ja ilusad ja suurepärast ja inspireerivat sealt. Tahan väga minna Indiasse ja Kuubale pikemaks ajaks- hetkel üritangi mingit plaani tekitada enda peas:)

Mis on su lemmikajakirjad, mida sa ikka ja uuesti vaataksid?
PURPLE, LOVE, 10, WONDERLAND- vaatan neid iga paari nädala tagant max uuesti ja uuesti, otsin inspiratsiooni kooli projektide jaoks ja ootan uusi numbreid

 Mis on Sinu jaoks parim koht maailmas ja Sinu elu moto? 
Parim koht- KODU Tallinnas. Elu moto: ? god, ei oskagi kohe nii ühte välja tuua.

Kuidas kirjeldad enda isiklikku stiili ja kui Sa oleksid üks riideese, siis mis ja miks?
Lihtne? haha Jah, ilmselt lihtne, keeruliste detailidega. Lihtsad värvid, mustrid, väga arusaadav shape ning detailiderohked aksessuaarid. Kott oleksin! Väga isiklik, sisurohke,personaalne ja vajalik!

 Palju sa seal endale ise kokkad ja millised road on kohalikest lemmikud? 
Ma aaarmastan süüüa ja head toitu. Samuti armastan väga väljas söömas käia(kuigi Tallinnas heas restoranis söömaskäimine maksab sama palju kui Londonis kodus kokkamine, siis üritan Londonis ikka rohkem ise kokata, mis on muidugi ajapuuduse tõttu raske. keeruline on lemmikut valida, oleneb tujust. Armastan väga erinevaid püreesuppe, medium-rare liha ja põnevaid salateid.

 Parim punane huulepulk mida tead?
Kuna olen täielik punase huulepulga inimene, on minu läbiaegade lemmik, mida ostan kohe hulgi Dior Addict- püsib kõige paremini peal, on väga mõnusa koostisega ja värv on veatu. Selle talve pool-lemmik on aga Topshopi uue makeup range huulepulk, mille tooon(beguiled) on imeimeime ilus, kuid koostis pole just kõigekõige parem. Seetõttu segan huulepulka vaseliiniga ja siis on tulemus väga hea! Hinnavahe mängib ikka suurt rolli..

 Mis Eesti toitu Londonis olles tavaliselt kõige rohkem igatsed? 
Maiuspala komme ja merevaiku..ja Fazeri sepiku vms kukleid ning juustuvorsti:)

 Kas sa oled mõne Giveaway ise võitnud?
Eiii ole kahjuks õnn kunagi naeratanud.

 Kes on sinu lemmikdisainer? 
Hard to guess..McQueen esiteeks. Ning teiseks Wang ja Rick Owens. Tegelikult on palju lemmikuid mis varieeruvad nii kui kollektsioonid tulevad ja lähevad, kuid need kolm ei valmistu kunagi pettumust:) Samuti vana hea klassikaline YSL

Nis on sinu inspiratsiooniallikas ?
Elu? Muusika, filmid, inimesed, kunst, näitused, ilm, reisimine, sõbrad. Täiesti igapäevased väiksed asjad.

Millist raamatut sa hetkel loed (kui sul selleks üldse aega on)?
Loen uuesti üle  What is a Designer: Things, Places, Messages by Norman Potter(soovitan kõigile! nii hea) ning tasapisi uudistan jõuludeks saadud( jõulud tulid varakult osaliselt:)) raamatuid.

 2.Kui sa vaatad seina endast paremal, siis mida sa seal näed? 
Kaks seinalampi, elevandiluu sein ja must-valge pilt.

Millisesse heategevusse sa kõige rohkem raha annaksid? 
Lapsed- eestis, aafrikas või kusiganes mujal. Lastekodud, lastehaiglad jne. lapsed on meie tulevik.

Millesse sa usud?(karma,saatus etc)
Usun saatusesse. Usun et kõik on ette määratud. Et see kuidas me lõpuks oma elu elame või lõpetame on juba varakult paika pandud, meie teekond sinnani varieerub. Kõigel on tähendus.

Millile või kellele sa mitte kunagi vastu ei suuda panna?
GÜ sokolaadikookidele ja oma pisikesele õepojale..tahaks talle kõik maailma parimad asjad kokku tassida ja ta ära ninnu-nännutada :D

 Kuidas sa kujutad oma elu 20 aasta pärast?Kus näed ennast 5 aasta pärast, millega tegeled jne? 
God..ma ei kujuta oma elu ette isegi aasta pärast, rääkimata siis 20nest. Aastagagi on niii palju muutunud ja asjad ning võimalused on tekkinud mu ellu,, millest ma poleks kunagi unistada osanudki..Loodan lihtsalt, et olen õnnelik ja oma valikutega rahul, kusiganes või kesiganes ma ka pole..

 Mis sinu enda ilunipid on? Näha on, et oled loomulikult väga ilus, aga mingid nipid on ikka mängus.?
Õlitan küüsi vähemalt ülepäeva- hoiab küüned terva ja ilusana. Küünelakki peale pannes, panen õli alla- see jaotab küünelaki väga ilusalt ise küünele laiali..
Pesen nägu jääkülma veega.
Ripsmeid ei värvi igapäevaselt- samas kui värvin siis tunduvad kuidagi eriti elavad(:D.
Kasutan oma Lancasteri niisutavat näokreemi nii palju kui saan.
Joon porgandimahla palju(hoiab naturaalselt paremat jumet ehk siis solaariumid-isepruunistuvad kreemid ei ole kohe kindlasti teema..fuh) ja vägaväga palju vett.

Kõige tähtsam asi: Minu maailma parim kosmeetik Tallinnas(pole julgenud kuhugi mujale ka minna) ning ta võlukäed ja rohud. Samuti tellib spetsiaalse retsepti järgi apteegist näopuhastusvedeliku(koostisained toob moskvast) ning puhastan sellega siis kui tundub, et näonahk hakkab imelikuks minema. Tegemist on antibitootikumiga, niiet ei saa väga tihti kasutada, liiga tugeva toimega! Kuid hoiab näo vägaväga ilusana!

 mis on sinu jaoks kõige suurem viga riiete kokkusobitamisel? 
Suurim viga? Too much of everything.

 kas sa oskasid enne inglismaale minekut nii hästi joonistada?
Haha.. eii! Üldse ei osanud tegelikult praegusega võrreldes! Ei käinud eriti kuskil ringides ka, koolis kunsti tunnis ainult kord nädalas 45 minutit joonistasin. Olen näidanud osadele inimestele oma esimest sketchbooki inglismaal ja siis praegust- ikka päris palju oleme saanud naerda. Vahe on päris hull!

 Milline on sinu lemmik koht inglismaal?
London-Hyde park, sketch, the breakfast club
Inglismaa: nädalavahetuse getaway Guildfordis või Goldamingis

 Eestis ?
Tallinna kodu aasta läbi, Pärnu kodu väga külmal talvisel nädalavahetusel või kuumal suvepäeval, Kohvik/restoran Spirit ning oma väga lähedaste sõprade kodud( te ise teate mu kallid) kelle  kodud ja pered on mulle kui enda omad-niiii väga südamelähedased.

 Mida sa plaanid tulevikus teha ?
Võidelda enda unistusi välja siin suures maailmas:)


 Kui saaksid elu lõpuni kasutada vaid ühte käekotti, siis milline see oleks? 
Enda metallic Chloe- nii mugav, ilus ja praktiline. kannatab suurt raskust ka

1. Mis su lemmik huulepulk on?
Dior Addict

 2. Kas kasutad jumestuskreemi ja kui, siis millist?
Hetkel kasutan Shiseido Dual Balancing Foundationit ja pole ühegi teisega niii rahul olnud! Enne seda olin Mac' studio sculpt fänn.

 Kas sa töötad seal? 
Kooli kõrvalt üritan McQueenis tegutseda jah.

Mis on su lemmik easy entertainment? 
GOSSIP GIRL! hahaha, alates sellest hetkest kui esimene episood usas välja tuli, olen iggaaa nädal oodanud uut osa! Ja uhkusega teatan, et mul on olema kõikide hooaegade dvd'd ! 
Jumaldan eestlaste lollust pealt vaadata saadetest naru 100 sekundit jne :D

Kui saaksid endale soovida ükskõik mis ühe asja, mis see oleks?
Igavene õnn


Millist ilu või jumestustoodet kasutad igapäevaselt ja milleta kindlasti hakkama ei saaks? 
Igapäevaselt kreemitan nägu hommikuti ja kasutan jumestuskreemi ja kulmupliiatsit, mõnikord värvin huuled punaseks ka. Vajalik on kindlasti ka hea lõhn.

Kui sa saaksid endale valida ükskõik mis käekoti maailmas, siis milline see oleks? 
Hetkel ei tunnegi puudust millegi järgi väga.. Midagi klassikalist ilmselt siis- Birkin bag? kõiki värve !

kui sul oleks võimalus muuta üks eelnevalt oma elus tehtud otsuseid, siis kas sa kasutaksid seda võimalust, ja kui jah, siis millist otsust sa muudaksid? 
thank god, siiani ei kahetse midagi.

 kas sul on ks selliseid hobisid, mis ei seostu kuidagi sinu erialaga, ja kui on, siis millised?
1. mängisin aastaid trummi, võtsin iga nädal tunde jne.
2. olen tantsinud pool elu, tänu jamaicale jäin kõige pikemalt pidama Dancehallile(ei ole just selline stiil mida kohe pakuks mulle :D)
4. kümme aastat tennisemängu staaži- kaks aastat olin ka oma kooli tennise meeskonna kapten ja sain " most valued player" tiitli!

. Mis sind omal ajal kõige rohkem Inglismaale minema utsitas?
Unistus Central St Martinsis õppida

Küsiks , mis sin moemaailma juures kõige rohkem köidab?
Melu, lõpmatud võimalused, loomingulised inimesed.

mida sa teed oma vabal ajal?
Olen hästi igav ja olen väga palju kodus, kutsun sõpru tihti külla, käin ise külas.. vaatan palju filme(kogume dvd'sis), seriaale ja käin nii palju kinos kui saan. Loen raamatuid, käin näitustel, veedan aega õega ja ta perega koos.. kõik need kõige tavalisemad asjad mille jaoks mul muidu aega pole:)

 Kas sul on mõni selline film, mida iga aasta enamvähem sama ajal vaatad või üldse, mida mõne aja taant vaadata tahad (minul on jõulude ajal traditsiooniks saanud vaadata Love Actually't)? 
jaaa! ma armastan ka Love actuallyt! Mul on sõbrannadega selline iga-aastane komme et enne jõule tulevad nad minu juurde meie suurt mitme-meetrist kuuske ehtima, teeme piparkooke, kuulame Sinatrat, vaatame jõulufilme:) 
Aga "BLOW" ja "CITY OF GOD'i" olen küll kümneid kordi vaatanud! Angelina Joelie filme võin ka lõpmatuseni vaadata ja Girl with a dragon tattoo'st ei väsi ma ka ära! 

Kas sul kõigi nende ägedate tegemiste juures aega iseendale ka üldse jääb, et lihtsalt aeg maha võtta korraks ja mitte midagi teha? 
Ega eriti ei jäägi..seepärast hindangi väga kasvõii poolt päeva kui saan lubada endale kõige suuremat luksust- olla laisk. Vaadata filme, magada kaua, sõpradega aega veeta, raamatuid lugeda.

kas sa oled usklik? Kui jah, siis mis usku sa oled ja kui tihti külastad kirikut? 
Ei ole usklik, kuid viimasel kahel aastal olin sunnitud kirkus käima mitu korda nädalas. Usklikuks see mind ei muutunud kuid silmi avas küll.. Rocc a al mare jõulujumalateenistust ei jäta ükski aasta vahele..väga liigutav ja armas.

10 comments:

Sofi said...

PS. Benefit ja Shiseido mõlemad on firmad, mis testivad oma tooteid loomade peal. Benefit on vastanud, et müügis olevaid asju enam ei testita, kuid valmimisjärgus meigivahendeid küll, mis tähedab, et kõik nende tooted on mõne looma pealt läbi käinud...

Hoolid sa üldse sellisest asjast?

Lisett L. said...

Koolide kohta - inglismaal raskem kui eestis? Nalja teed kullake? :D Süvenenud natuke enam küll, aga inglismaal on maksimum 4 tundi päevas - upper 6th'is iga päev kaks vaba tundi vähemalt! See ei ole ikka midagi RAM'i 8tunniste päevada kõrval:) Rääkimata sellest, et ükskõik kui süvendatud su ained ei ole, 3 ainet on ikkagi köömes selle 16 kõrval mis meil ram'is keskkoolis on!

Muidugi me ei saa kumbki rääkida kuna kumbki meist pole eestis keskkooli lõpetanud - aga kümnendat klassi võrreldes sellega siin ma võin küll kinnitada, et eesti haridus on palju sügavam, laiapõhjalisem ja seetõttu ka raskem!

teisel teemal - homme juba meie annual kuuseehtimine. can't wait sweetheart!

Roberta E. said...

@L no RaM'is ma ei köinud enamasti eriti kaheksast tunnist kaheksat koolis( ja sa ka mitte..sa magad ju hommikuti:D:D:D:) ja kontrolltöödest andis ka ennast ära küsida, õpetajaid olid palju paindlikumad. ei ole vaja olla just geenius et eestis kool läbi saada positiivse hindega- kõik on palju pinnapealsem.
inglismaal on kontrolltööd, arvestused, järgitegemised- kõik palju karmim ja mina tunnen küll, et siin õppisin ikka väga kõvasti ja oolin palju töökam ja koolitee oli raskem.. minu isiklik arvamus siiski:)


jaaaa! helistage mulle homme! kas teised tulevad otse koolist? kuidas sa tuled? võid varem ka tulla xoxoxox love u

Anonymous said...

ausalt öeldes RAM ei näita erilisi tulemusi ka võrreldes nö eliitkoolidega, kus on palju suurem koormus ning õpetajad ei ole nii paidlikud kui RAM´is. Taoline süsteem kehtib ka audentese erakoolis. selle pärast sul oligi inglismaal raskem. ma arvan

aga sa oled väga tubl ! mõnusat vaheaega :)

Roberta E. said...

no ma isiklikult arvan, et pole veel mõtet võrrelda rami teiste koolidega- esimene rami päris lend pole ju veel lõpetanud?! kui esimene lend lõpetab(järgmine aasta) siis on mõtet hakata võrdlema teiste koolidega :)

Anonymous said...

Ram-i lõpetanuna arvan, et teda pole üleüldse mõtet võrrelda ühegi teise Eesti kooliga. Sest eesmärgid, mille poole RAM püüdleb, on mõnevõrra teistsugused kui teistel koolidel. Ja kui eesmärgid on erinevad, siis tulemused ka järelikult?

Mis muidugi ei tähenda, et RAMis oleks võimalik ainult halba akadeemilist haridust saada. Ma pigem arvan, et iseseisva mõtlemisvõimeta inimroboteid tootvaid koolid peaksid end muutma mitte vastupidi.

Roberta E. said...

Nõustun viimase kommenteeriaga 100%
Ning mul ei olnud inglismaal "raskem" gümnaasiumis..ma olin üks vähestest kes lõpetas mitme A*'ga..lihtsalt ma tundsin, et ma nägin rohkem vaeva, aga see võis tulla sellest et eesmärk oli olemas ja motivatsioon oli suur:)

Aga kosmeetikafirmadega seoses: Ausalt öeldes polnud isegi kursis selle infoga..kuidagi naiivselt eeldasin et selliseid asju ei tehta enam.

S said...

kui see saladus ei ole, siis kus sinu kosmeetik töötab? oleks võimalik tema juurde minna?

Roberta E. said...

prokapitali läheduses:) kui meilboksi või formspringi kirja viskad, siis võin numbrit jagada küll..nii avalikult igaksjuhuks ei hakka, äkki ei saa siis enam ise löögile:D

xx
R

S said...

Selge, saatsin e-maili:)